۱۴۰۲/۰۷/۱۸ ۱۵:۱۷ چاپ زمان مورد نیاز برای مطالعه: 3 دقیقه
فروش خودروهای وارداتی آغاز شد +اسامی و مشخصات

سامانه یکپارچه فروش خودروهای وارداتی به‌روزرسانی شده است و 6 مدل خودروی جدید برای فروش در این سامانه قرار گرفته است.

گیل خبر/ به نقل از عصرایران، سامانه یکپارچه خودروهای وارداتی، با ارائه شش خودرو از برندهای تویوتا، زوتی، چانگان، جتا، هیوندای، کیا و چانگان برای متقاضیان خرید خودروهای وارداتی، باز شد.

همچنین قرار است در روزهای آتی محصولات دیگری چون چانگان CS35 پلاس، هیوندای کُنا، هیوندای توسان، هیوندای کرتا و فیات 500 نیز به این سامانه اضافه شوند.

در این مرحله، آن دسته از متقاضیان واجد شرایط و نوبت‌دهی شده که اواخر سال گذشته با بلوکه کردن ۵۰۰ میلیون تومان در حساب وکالتی، نسبت به پیش‌ ثبت‌ نام خرید خودرو وارداتی اقدام کرده اند، می‌توانند با خودروهای وارداتی آشنا شوند و در مرحله بعد نسبت به ثبت نام آن اقدام کنند.

پیگیری‌ها نشان می‌دهد متقاضیان احتمالا از چهارشنبه 19 مهر 1402 می‌توانند نسبت به ثبت‌نام این خودروها اقدام کنند.

خودروهای عرضه شده در این نوبت سامانه یکپارچه خودروهای وارداتی به شرح زیر است:

کرمان موتور : هیوندا الانترا

هیوندا الانتراهای که توسط شرکت KTL از زیر مجموعه های کرمان موتور بناست روتنه بازار شود به یک موتور ۱.۶ لیتری تنفس طبیعی و گیربکس ۶ سرعته اتوماتیک مجهز می باشد . در بخش امکانات رفاهی و ایمنی نیز این خودرو خبری از آپشن های زیاد و به روز دیده نمی شود.

خودروسازی سایپا: چانگان CS۵۵ پلاس

چانگان CS55 پلاس به موتور ۱.۵ لیتر توربو با فناوری GDi مجهز است که توان تولید ۱۷۸ اسب بخار و نهایت گشتاور 280 نیوتن متر را دارد. قدرت از طریق جعبه دنده ۷ سرعته دوکلاچه تر به چرخ های جلو منتقل می شود.

شرکت معین‌ خودرو: تویوتا کرولا

آن گونه که در کاتالوگ ارائه شده در سامانه یکپارچه اعلام شده تویوتا کرولا مجهز به موتور ۱.۲ لیتری است. اما به نظر این معرفی اشتباه می آید و به احتمال زیاد موتور نسخه ای که قرار است وارد شود توربو شارژر خواهد بود، زیرا تولید توان ۱۱۶ اسب بخاری از یک موتور ۱.۲ لیتری تنفس طبیعی به نظر غیرممکن می آید.

کوشا خودرو: کیا سلتوس

کیا سلتوسی، که وارد ایران شده مجهز به یک موتور ۱.۶ لیتری تنفس طبیعی است که می تواند ۱۳۲ اسب بخار و ۱۵۷ نیوتن متر را از طریق یک گیربکس اتوماتیک ۶ سرعته به چرخ های جلو تحویل دهد.


پارس‌ خودرو: زوتی DL۵

زوتی DL5 پارس خودرو که چندی پیش از سوی مدیر عامل سایپا و در کارخانه پارس خودرو به صورت رسمی رونمایی شده بود به موتور ۱.۵ لیتری توربوشارژر مجهز است این موتور ۱۴۴ اسب بخار قدرت را با گشتاور ۲۱۵ نیوتن متر تولید می کند. جعبه دنده اتوماتیک این کراس اوور چینی از نوع CVT است که توان را به چرخ های جلو منتقل می کند.

ماموت‌ خودرو: جتا VS۷

جتا VS۷ محصول حاصل همکاری گروه فاو چین با فولکس واگن آلمان است و از سال 2020 روی خط تولید قرار دارد. موتور خودرو ۱۴۸ اسب بخار قدرت و ۲۵۰ نیوتن متر گشتاور تولید می کند. این خودرو تک دیفرانسیل است و خبری از سامانه چهارچرخ محرک در آن نیست.