با هدف تسریع در اجرای پروژه های شهری انجام شد؛
۱۴۰۲/۰۷/۱۸ ۰۸:۳۲ چاپ زمان مورد نیاز برای مطالعه: 3 دقیقه
photo ٢٠٢٣ ١٠ ١٠ ١٨ ٢٣ ٤٠

گیل خبر/ محمدحسین واثق کارگرنیا رئیس و اعضای شورای اسلامی شهر با همراهی رحیم شوقی شهردار دوشنبه ۱۷ مهر ۱۴۰۲ از روند بهسازی لندفیل سراوان و کارخانه کود آلی گیلان به صورت میدانی بازدید کردند.

پیشرفت فیزیکی ۷۰ درصدی پوشش لندفیل سراوان

مراحل تخلیه شیرابه و هدایت آن و همچنین دیواره گذاری انتهای محل دفنگاه به منظور جلوگیری از رانش و شیب زباله در محل لندفیل سراوان در حال انجام است.

محل دفن زباله سراوان به منظور برگرداندن به طبیعت به طور کامل پوشیده می شود و اکنون از پیشرفت فیزیکی ۷۰ درصدی برخوردار است.

افزایش تفکیک زباله در کارخانه کود آلی گیلان

بازدید از روند افزایش تفکیک و پردازش زباله توسط خطوط کارخانه کود آلی گیلان که با سال های گذشته غیر قابل مقایسه است توسط رئیس و اعضای شورای اسلامی شهر انجام شد و با قدردانی از تلاش های انجام شده، بر افزایش خطوط و همچنین افزایش بهره وری در پردازش زباله تاکید کردند.
کارخانه کود آلی گیلان با دو خط پردازش زباله فعالیت می کند و دو خط جدید پردازش زباله در حال احداث است که با راه اندازی آن تمام زباله های شهر رشت در این کارخانه پردازش می شود.

محمدحسین واثق کارگرنیا رئیس و اعضای شورای اسلامی شهر با همراهی رحیم شوقی شهردار از پروژه احیای تالاب عینک و پارک ۴۵۰ هکتاری رشت نیز بازدید کردند.

افزایش ۱۲۰ هزار متر مکعب آب به ذخیره آبی تالاب عینک

شهردار رشت در بازدید یک روزه رئیس و اعضای شورای اسلامی شهر از پروژه های عمرانی رشت با اشاره اینکه احیای تالاب عینک در راستای توسعه شهری مبتنی بر اقتصاد گردشگری انجام می شود، اظهار کرد: تالاب عینک دارای چهار پهنه آبی است که لایروبی این پهنه ها طی ماه های آینده به اتمام می رسد.

رحیم شوقی به طرح مطالعاتی احیای تالاب عینک اشاره کرد و افزود: تالاب عینک پس از آماده سازی به منظور رونق و توسعه اقتصاد شهری مبتنی بر اقتصاد گردشگری به بخش خصوصی واگذار می شود.

وی با بیان اینکه روند احیا موجب افزایش ۱۲۰ هزار متر مکعبی آب تالاب عینک می شود، تصریح کرد: فصل بارندگی عمق تالاب عینک به چهار متر می رسد و در فصل زراعی و استفاده کشاورزان از آب، عمق تالاب از یک متر و ۲۰ سانتی متر کمتر نمی شود.

شهردار رشت، ایجاد جزیره در تالاب عینک را از جمله برنامه ها برای این تالاب عنوان کرد و گفت: قطعه نخست تالاب عینک ۹۵ درصد پیشرفت فیزیکی دارد ضمن اینکه قایقرانی به منظور توسعه گردشگری در تالاب عینک پیش بینی شده است.

نصب روشنایی در پارک جنگلی لاکان به منظور استفاده شهروندان

پارک جنگلی لاکان که طی انعقاد تفاهم‌نامه ای بین اداره کل منابع طبیعی گیلان و شهرداری رشت در راستای افزایش سرانه فضای سبز شهری به این شهرداری واگذار شده، ۴۵۰ هکتار مساحت دارد.

آزادسازی مسیر طبیعی جنگل لاکان در حال انجام است و با تجهیز و نصب روشنایی طی ماه های آینده برای استفاده عموم شهروندان بازگشایی می شود.

بازدید اعضای شورای اسلامی شهر و شهردار از روند احداث تقاطع های غیر همسطح رشت

شهردار و اعضای شورای شهر از روند عملیات اجرایی تقاطع های غیر همسطح حمیدیان، باهنر و آیت الله رودباری از پروژه های طرح میثاق نیز بازدید کردند.

تجهیز کارگاه و فرآیند عملیاتی پنج تقاطع غیر همسطح شهر رشت که توسط پیمانکاران به صورت همزمان آغاز شده، به منظور برطرف کردن گره های ترافیکی شهر از ۱۵ تا ۲۳ ماه زمان نیاز دارند تا به بهره برداری برسند.

تملک املاک و بازگشایی مسیرهای (خیابان سعدی _ خیابان سرگل)، (لب آب _ رودبارتان) و (خیابان شهید عاطفی _ خیابان مصباح) که به سرعت در حال انجام است که از جمله پروژه های مدیریت شهری در راستای روان سازی ترافیک شهری و رفاه شهروندان می باشد

عکس: مطهره احمدی