۱۴۰۲/۰۷/۱۷ ۱۱:۲۹ چاپ زمان مورد نیاز برای مطالعه: 3 دقیقه
photo ٢٠٢٣ ١٠ ١٠ ٠٩ ١٨ ٤٨

قیمت خودرو امروز دوشنبه 17 مهر 1402 همانند دیگر بازارها از جنگ حماس و اسرائیل، تأثیر گرفت و پس از ماه‌ها صعودی شد. البته میزان افزایش قیمت در بازار مونتاژی‌ها ناچیز است.

گیل خبر/ به نقل از تجارت نیوز؛ قیمت خودرو امروز دوشنبه 17 مهر 1402 غالباً به صورت صعودی گزارش می‌شود. جنگ میان حماس و رژیم اسرائیل در روز گذشته مهم‌ترین محرک بازار ارز بود و توانست نرخ دلار در بازار آزاد را تا 52 هزار تومان بالا ببرد. همین جهش ناگهانی دلار نیز توانست بر سایر بازارهای موازی هم‌‌چون خودرو، تأثیر بگذارد.

قیمت خودروهای داخلی اغلب دچار افزایش قیمت‌هایی شده‌اند؛ اما در موارد معدودی، ثبات یا افت قیمتی نیز به چشم می‌خورد. در عوض، بازار خودروهای مونتاژی تغییرات آن‌چنانی نداشته و افزایش قیمت‌ها، ناچیز است.

باتوجه به قیمت‌های اعلامی وب‌سایت کارنامه، قیمت خودرو امروز وضعیت باثباتی را تجربه می‌کند.

قیمت خودروهای داخلی

قیمت خودروهای داخلی، امروز نسبت به روز گذشته به صورت صعودی گزارش می‌شود.

کوییک دنده‌ای S که هاچ‌بک اقتصادی سایپا به شمار می‌رود، همانند روز گذشته حدود دو میلیون تومان دیگر گران‌تر شده و با قیمت 346 میلیون تومانی خرید و فروش می‌شود.

شاهین G خودروی نه‌چندان ارزان این شرکت نیز تنها یک میلیون تومان گران‌تر شده و به نرخ 586 میلیون تومان رسید.

پژو 206 تیپ 2 با مدل 1401 که هاچ‌بک اقتصادی و توقف تولید خورده ایران خودرو به شمار می‌رود، رکورددار افزایش قیمت در بازار خودروهای داخلی است. این خودرو توانست 15 میلیون تومان بالاتر از روز گذشته و به قیمت 480 میلیون تومان معامله شود.

پژو پارس LX TU5 نیز از سدان‌های این شرکت محسوب می‌شود که از ابتدای معاملات امروز، افزایش قیمت نسبتاً بالایی را به ثبت رسانده است. این خودرو 10 میلیون تومان گران‌تر از روز گذشته و با نرخ 620 میلیون تومان خرید و فروش می‌شود.

قیمت خودروهای مونتاژی

قیمت خودروهای مونتاژی برخلاف داخلی‌های بازار، تغییرات بسیار جزئی دارند.

جک J4 آپشنال که از ارزان‌ترین خودروهای مونتاژی بازار به شمار می‌رود، تنها چهار میلیون تومان بالاتر از روز گذشته و با نرخ 729 میلیون تومان به فروش می‌رسد.

ام‌وی‌ام X22 دنده‌ای اسپرت لاکچری یکی دیگر از خودروهای ارزان قیمت مونتاژی است که با رشد دو میلیون تومانی، به قیمت 702 میلیون تومان رسید.

جک S5 نیوفیس یکی از محبوب‌ترین کراس‌اوورهای شرکت کرمان موتور محسوب می‌شود که 10 میلیون تومان گران‌تر از روز گذشته و با نرخ یک میلیارد و 310 میلیون تومان خرید و فروش می‌شود.

فونیکس تیگو 7 پرو کراس‌اوور مونتاژی مدیران خودرو بوده که رکورددار افزایش قیمت در بازار مونتاژی است. این خودرو حدود 15 میلیون تومان نسبت به روز گذشته رشد قیمتی داشته و به نرخ یک میلیارد و 610 میلیون تومان رسیده است.

پیش‌بینی قیمت خودرو در روزهای آینده

باتوجه به اینکه خبر غیرمنتظره جنگ میان حماس و اسرائیل در روز گذشته موجب جهش نرخ دلار تا کانال 52 هزار تومان شد؛ همین امر رشد قیمت در سایر بازارهای داخلی را نیز در پی داشت. در وضعیت فعلی، تنها محرک قیمت خودرو تغییرات نرخ دلار خواهد بود و در صورتی که قیمت دلار در بازار آزاد در ساعات پایانی روز دوباره بالاتر برود، بازار خودرو نیز از روز آینده صعودی خواهد بود.