۱۴۰۲/۰۷/۱۶ ۱۳:۰۶ چاپ زمان مورد نیاز برای مطالعه: 2 دقیقه

با آغاز دومین روز از درگیری بین حماس و اسرائیل، این رژیم از افزایش تلفات خود به ۳۰۰ نفر خبر داد، این در حالی است که رسانه‌های این رژیم آمار مفقودی‌های اسرائیل را بالغ بر ۷۵۰ نفر اعلام می‌کنند.

گیل خبر/ به گزارش تجارت‌نیوز، درگیری بین حماس و اسرائیل در پی عملیات طوفان الاقصی برای دومین روز پیاپی ادامه پیدا کرده و وزارت بهداشت غزه از افزایش تعداد شهدا و مجروحان این جنگ خبر داده است. جنگنده‌های اسرائیل در همین راستا دیروز و دیشب ده‌ها حمله هوایی به منازل مسکونی در نوار غزه و تعدادی از موسسات دولتی و مواضع نظامی انجام دادند. وزارت بهداشت غزه اعلام کرد در نتیجه این حملات تاکنون 250 نفر به شهادت رسیده و 1900 نفر زخمی شده‌اند.

در طرف مقابل نیز نیروهای ارتش اسرائیل اقدام به خارج کردن کامل شهرک نشینان ساکن مرزهای نوار غزه کرده‌اند. در نتیجه حملات نیروهای مقاومت به سرزمین‌های اشغالی تاکنون بیش از 350 اسرائیلی کشته و بالغ بر 1600 تن دیگر زخمی شده اند. ده‌ها تن از اسرائیلی‌ها نیز در این عملیات اسیر شده‌اند. در حالی‌که آمار اعلام شده اسرای اسرائیلی حدود صد نفر اعلام شده اما روزنامه جروزالم پست اعلام کرد که گزارش‌های غیر رسمی نشان می‌دهد 750 اسرائیلی مفقود شده‌اند.

اسرائیل دیشب با ادامه حملات هوایی بسیاری از منازل مسکونی  در نوار غزه از جمله برخی منازل منتسب به رهبران مقاومت فلسطین را هدف حملات هوایی خود قرار داد از جمله این منازل ساختمانی 13 طبقه بود که در نتیجه شدت حملات اسرائیل به صورت کامل منهدم شد.

گردان‌های القسام نیز اعلام کردند در واکنش به حملات هوایی اسرائیل بالغ بر 100 موشک را به شهرک صهیونیستی عسقلان شلیک کرده‌اند. همچنین آژیرهای خطر در شهرک کرم ابو سالم  در مرز غزه نیز به صدا در آمده است.

سخنگوی ارتش اسرائیل اعلام کرد همچنان تعدادی از مبارزان حماس در داخل سرزمین‌های اشغالی حضور دارند و درگیری‌ها در برخی محورها دنبال می‌شود. صوفا، کیبوتس و حولیت از جمله مناطقی هستند که درگیری‌ها دیشب در آن استمرار پیدا کرد.