۱۴۰۲/۰۷/۱۵ ۱۲:۵۳ چاپ زمان مورد نیاز برای مطالعه: 8 دقیقه

فرمانده شاخه نظامی حماس پس از حملات گسترده راکتی مقاومت فلسطین به شهرک‌های صهیونیستی در اطراف غزه، آغاز عملیات طوفان الاقصی را اعلام کرد.

گیل خبر/ به گزارش ایسنا، آژیرهای خطر صبح امروز (شنبه) و در پی حملات سنگین راکتی و موشکی مقاومت، در تمام شهرک‌های صهیونیستی نزدیک مرز نوار غزه و نیز دیگر شهرهای اشغالی از جمله تل‌آویو به صدا درآمدند. رادیو رژیم صهیونیستی نیز از ورود نیروهای مقاومت به داخل شهرک‌های اطراف غزه و تیراندازی در این شهرک‌ها خبر داد.

«محمد الضیف،» فرمانده کل گردان‌های «شهید عزالدین قسام» شاخه نظامی جنبش حماس ضمن اعلام آغاز عملیات طوفان الاقصی، تاکید کرد: پس از نفوذ اعضای مقاومت به قلب اراضی اشغالی، وضعیت جنگی اعلام می‌کنیم.

به دنبال شلیک راکت‌ها و موشک‌های متعدد از نوار غزه به سمت شهرک‌های اطراف این منطقه موسوم به «غلاف غزه» و چندین شهر در داخل اراضی اشغالی از جمله تل‌آویو، آژیرهای خطر به صدا درآمدند و شهرک‌نشینان به پناهگاه‌ها رفتند.

وبگاه «فلسطین الیوم» گزارش داد، گروه‌های مقاومت ده‌ها موشک را به سمت شهرک‌های صهیونیست‌نشین اطراف غزه شلیک کردند که آژیرهای خطر در کل «غلاف غزه» و عسقلان به صدا درآمد.

سخنگوی ارتش رژیم صهیونیستی در این باره گفت، آژیرهای خطر در منطقه بزرگ تل‌آویو فعال شدند.

فعال شدن سامانه گنبد آهنین

صداهای انفجارهای متوالی در غزه نیز به دلیل تلاش سامانه گنبد آهنین برای رهگیری موشک‌های شلیک شده مقاومت شنیده شد.

سخنگوی ارتش رژیم صهیونیستی همچنین گفت، سامانه گنبد آهنین برای مقابله با حملات گسترده به شهرک‌های صهیونیست‌نشین فعال شده است.

شبکه الجزیره نیز گزارش داد، حملات موشکی گسترده‌ای از غزه انجام شده و صدای آژیرهای هشدار در جنوب تل‌آویو، اسدود، عسقلان،‌ در پایگاه هوایی بالماخیم در جنوب تل‌آویو و صدای انفجارهایی در غرب قدس اشغالی شنیده شد.

اصابت موشک به قلب تل‌آویو

شبکه ۱۴ عبری نیز اعلام کرد، اخباری منتشر شده که موشک‌های مقاومت به تل‌آویو و عسقلان اصابت کرده و یک شهرک نشین در اثر اصابت راکت به هلاکت رسیده است. همچنین از شهرک‌نشینان اطراف غزه خواسته شده در پناهگاه‌ها بمانند. طبق گزارش رسانه‌های صهیونیست، پناهگاه‌های تل‌آویو نیز باز شده‌اند.

کانال ۱۲ عبری هم گزارش داد، آژیرهای خطر در شهرک بیت شیمش در غرب قدس اشغالی نیز به صدا درآمدند. تل‌آویو هدف حملات موشکی سنگین و دوربرد از غزه قرار گرفت.

به دلیل وضعیت امنیتی تمام مدارس غزه تا اطلاع ثانوی تعطیل شده‌اند.

در این راستا، یوآو گالانت، وزیر جنگ رژیم صهیونیستی تا ۸۰ کیلومتری شهرک‌های غلاف غزه وضعیت فوق‌العاده اعلام کرده است.

شهردار شهرک «کسیفه» در جنوب سرزمین‌های اشغالی خبر داد در پی حملات گسترده مقاومت فلسطین، چهار صهیونیست به هلاکت رسیده‌اند و شماری هم مجروح شده‌اند.

اخباری از به اسارت درآمدن سربازان صهیونیست

خبرنگار المیادین می‌گوید، اخباری از به اسارت درآمدن سربازان اسرائیلی توسط اعضای مقاومت وجود دارد.

شبکه‌ کان نیز گزارش داده،‌ اخباری از «ربودن» سربازان اسرائیلی و انتقالشان به غزه وجود دارد.

پایگاه القسام صبح امروز تصویری از اسارت تعدادی از شهرک نشینان غلاف غزه در جریان عملیات طوفان الاقصی را منتشر کرد که صبح امروز آغاز شد.

به گزارش رسانه‌های عبری، درگیری و تیراندازی در شهرک‌های غلاف غزه در جریان است و تعدادی کشته و تعدادی ناپدید شده‌اند.

قطع اینترنت در شهرهای جنوبی اراضی اشغالی

رسانه‌ها عبری زبان همچنین در خبری دیگر اعلام کردند، اینترنت جنوب اراضی اشغالی قطع شده است. طبق این گزارش، به دلیل وجود ویدیوهایی از کشته‌ها در شهرک‌های صهیونیست نشین اینترنت شهرهای جنوبی قطع شده است.

نتانیاهو تشکیل جلسه می‌دهد

بنیامین نتانیاهو، نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی طی ساعات آتی جلسه‌ای را با مسؤولان امنیتی به دلیل حوادث رخ داده برگزار می‌کند. کانال ۱۳ گزارش داد،‌ کابینه امنیتی ساعت یک ظهر به وقت فلسطین اشغالی در مقر وزارت جنگ این رژیم تشکیل جلسه خواهد داد.

نفوذ اعضای مقاومت به پایگاه‌های صهیونیست‌ها

منابع محلی به الجزیره گفتند، مقاومت فلسطین وارد درگیری‌های مسلحانه با نیروهای اشغالگر در چندین نقطه در مرزهای شرقی غزه شده است.

به گزارش شبکه‌های عبری،‌ ده‌ها مبارز فلسطینی از غزه وارد شهرک‌های اطراف غزه موسوم به غلاف غزه شده و در این شهرک‌ها گشت‌زنی کرده و به با نظامیان صهیونیست درگیر شدند.

رسانه متعلق به گردان‌های القسام نیز تصاویری از نفوذ نیروهای ویژه مقاومت فلسطین به پایگاه‌های صهیونیستی و به هلاکت‌رسیدن نظامیان این رژیم منتشر کرد.

رادیو رژیم صهیونیستی گزارش داد، مبارزان فلسطینی وابسته به حماس وارد مرکز پلیس رژیم صهیونیستی در سدیروت شده و تعدادی در آن‌جا زخمی شده‌اند.

خبرنگار الجزیره می‌گوید، نیروهای مقامت بر این مرکز پلیس مسلط شده‌اند.

یک شهرک نشین به رسانه‌های عبری گفته است، ده‌ها نیروی مقاومت در شهرک سدیروت هستند.

طبق گزارش دیگری، رئیس پلیس منطقه جنوبی در شهرک سدیروت به ضرب گلوله نیروهای مقاومت زخمی شده است.

طبق گزارش‌ها، اعضای مقاومت موفق شده‌اند، چندین خودروی پلیس را تحت کنترل درآورده و به غزه منتقل کنند.

رسانه‌ها می‌گویند، تاکنون هیچ کنترلی بر وضعیت غلاف غزه نداشته‌اند. بر اساس گزارش رسانه‌های عبری، «این درگیری اسرائیل را غافلگیر کرده زیرا هیچ اطلاعات یا شواهد و هشداری درباره این عملیات وجود نداشته است».

خبرنگار الجزیره از شنیده شدن صدای آژیرهای خطر در قدس خبر داده و گفته است،‌ چندین راکت در آسمان قدس رهگیری شده است.

فرمانده القسام: عملیات طوفان الاقصی را آغاز کردیم

در این راستا، محمد ضیف (ابوخالد) فرمانده گردان‌های القسام در سخنرانی خطاب به ملت فلسطین و جهان اسلام و عرب گفت: مقرر کردیم به تجاوزات رژیم صهیونیستی پایان دهیم و عملیات طوفان الاقصی را آغاز کردیم.

این فرمانده مقاومت افزود، ضربه اول عملیات طوفان الاقصی از مرز ۵۰۰۰ موشک که دشمن را هدف گرفت،‌ عبور کرد.

فرمانده گردان‌های القسام ادامه داد: از امروز هماهنگی امنیتی با دشمن صهیونیستی پایان می‌یابد. طوفان الاقصی بسیار بزرگتر از آنچه است که اشغالگران تصور می‌کنند.

محمد الضیف تاکید کرد: زمان آن رسیده که تمام قدرت‌های عربی و اسلامی برای به زانو درآوردن اشغالگران متحد شوند.

فرمانده القسام تصریح کرد، امروز هر که سلاح دارد به دست بگیرد دیگر زمان آن رسیده است.

محمد الضیف تاکید کرد: کسی که نتواند در عملیات طوفان الاقصی به شکل مستقیم مشارکت کند، باید با این عملیات همبستگی نشان دهد.

وی افزود: امروز خشم الاقصی، خشم ملت ما و مجاهدان صالح ما در حال انفجار است، امروز روز شماست تا به دشمن بفهمانید زمانش به پایان رسیده است.

به گفته محمد الضیف، همه باید از طریق بیانیه‌های نظامی بعدی دستورات را پیگیری کنند.

وی افزود: ضربه اول طوفان الاقصی چندین مواضع دشمن، فرودگاه‌ها و پادگان‌های نظامی آنها را هدف گرفت.

این فرمانده مقاومت همچنین گفت: از برادرانمان‌ در مقاومت لبنان، ایران، یمن، عراق و سوریه می‌خواهیم به مقاومت فلسطین بپیوندند.

محمد الضیف تاکید کرد: برادرانمان در الجزائر، مراکش، اردن، مصر و باقی کشورهای عربی به پا خیزند و به ندای ما لبیک بگویند.

وی خطاب به ساکنان کرانه باختری نیز گفت: مردم ما در کرانه باختری عملیات خود را علیه شهرک‌های صهیونیست سازماندهی کرده و اشغالگران را درهم شکستند. مردم ما در قدس به پا خاستند و زمین را زیر پای اشغالگران به آتش کشیدند. فلسطینی‌ها داخل اراضی اشغالی شما هم باید تفنگ به دست بگیرید. کسی که تفنگ ندارد سلاح سرد خود را بیرون بیاورد.

افزایش آمار تلفات صهیونیست‌ها

از سوی دیگر، مسؤول ستاره داوود سرخ اعلام کرد: تعداد کشته‌های عملیات حماس در غلاف غزه بسیار زیاد است و نمی‌توانیم در حال حاضر آماری ارائه کنیم.

ارتش رژیم صهیونیستی حماس را تهدید کرد

این در حالی است که ارتش رژیم صهیونیستی در بیانیه‌ای برای حماس خط و نشان کشیده و گفته است،‌ بهای سنگینی پرداخت خواهد کرد.

ارتش رژیم صهیونیستی در بیانیه‌ خود اعلام کرد: بعد از نفوذ فلسطینی‌ها به قلب اسرائیل حالت آماده باش جنگی اعلام می‌کنیم.

ارتش رژیم صهیونیستی افزود: دست به عملیات نظامی علیه عزه می‌زنیم و مقرهای حماس در غزه را هدف قرار می‌دهیم.

موج جدید حملات

رسانه‌های رژیم صهیونیستی گزارش دادند، موج جدید حملات موشکی به سمت قدس اشغالی مشاهده شده است.

مقاومت فلسطین نیز از موج تازه حملات به منطقه غلاف غزه و دیگر شهرک‌های صهیونیست نشین خبر داد.

به گزارش رسانه‌های عبری، آژیرهای خطر در فرودگاه‌های اللد و بن گوریون به صدا درآمدند.

طبق گزارش‌های منتشر شده، ده‌ها شهرک نشین از شهرک‌های خود به سمت فرودگاه‌ها رفته‌اند.

اسارت ۳۵ اسرائیلی توسط مقاومت فلسطین

رادیو رژیم صهیونیستی خبر داد شاخه نظامی حماس در عملیات امروز خود ۳۵ اسرائیلی را به اسارت گرفته است.

هلاکت مقام صهیونیست در جنوب سرزمین‌های اشغالی

رسانه‌های رژیم صهیونیستی همچنین خبر دادند «اوفیر لیبشتین» رئیس شورای منطقه‌ای در منطقه «شاعر النقب» در پی عملیات مقاومت فلسطین به هلاکت رسید.

عملیات نظامی صهیونیست‌ها علیه غزه

ارتش رژیم صهیونیستی از آغاز عملیات «شمشیرهای آهنین» علیه غزه خبر داد.