با گذشت ۱۵ روز از آغاز مدارس؛
۱۴۰۲/۰۷/۱۵ ۱۱:۴۱ چاپ زمان مورد نیاز برای مطالعه: 2 دقیقه

گیل خبر/ هفته گذشته گیل‌خبر با انتشار یک پست نظر مخاطبین را درباره شرایط سرویس‌های مدارس در گیلان پرسید که با حجم زیادی از نارضایتی والدین و حتی رانندگان سرویس‌ها مواجه شد.

والدین که همواره دغدغه راحتی و آرامش فرزندان خود را داشته و در تلاش برای ساخت یک شرایط مطلوب برای آنان هستند، با وضع اقتصادی کنونی و هزینه‌های بدون حساب و کتاب برخی از سرویس‌ها که توسط مدارس نیز معرفی می‌شوند درگیر هستند.

امنیت:
در کامنت‌ها یکی از موارد پرتکرار، عدم امنیت جانی دانش‌آموزان ذکر شده است. از سویی به کارگیری خودرو‌های فرسوده که با کوچک ترین تصادف ممکن است فاجعه آفرین باشند و از سوی دیگر سوار کردن دانش‌آموزان بیش از حد مجاز سرنشینان یک خودرو که بسیار حادثه ساز است.

پیام شهروند:
۱.سرویس مدرسه فرستادن بنده خدا یه پراید داره که دور تا دورش ضربه خورده و داره میریزه، چراغش شکسته، لاستیکش صافه، ماشین دستگیره نداره حتی و هیچ نظارتی‌ هم نیست.

۲.هم گرونه هم راننده‌ها، بچه‌های راهنمایی و دبیرستان رو چهار نفر عقب سوار میکنن ۲ نفر جلو، که هم خطرناکه هم با این تعداد بچه‌ها اذیت میشن. اعتراض هم میکنی بی فایده است.

هزینه‌ها:
از دیگر دغدغه والدین، هزینه‌های نجومی برای مسافت‌های کوتاه است. قیمت‌هایی که در برخی از مدارس حتی به جیب راننده‌ هم نمی‌رود و به اسم کمیسیون، سهم مدرسه می‌شود.

این عدم نظارت بر روی پرداختی‌ها سبب شده‌است که مبلغ سرویس‌ برای خانواده‌ها زیاد و برای رانندگان ناچیز باشد.

پیام شهروند:
۱.سال گذشته 370 بود امسال 720 اعلام کردن میگن شورای شهر این نرخ رو گذاشته. آقایان مثل این که حقوقشان صددرصد اضافه شده که صددرصد کرایه رو زیاد کردن!

۲.بین ۳۰ تا ۵۰ درصد پیمانکار برمی‌داره همه به راننده نمیرسه؛ پول سرویس، پول مدرسه و پیمانکاره.

۳.مدرسه ... پول سرویس از ما گرفتن یک میلیون و چهارصد به راننده هفتصد تومن دادن. نصفش رو خودشون برمیدارن

۴.واقعا چه وضعشه راه پنج دقیقه‌ای رو میگن ماهی یک میلیون و هفتصد، این انسانیته؟

سال‌هاست که یک مهر آغاز سال تحصیلی است و کسی نیست که از این موضوع اطلاع نداشته باشد اما گویا شورای شهر رشت از این موضوع بی خبر بوده که ۸ روز پس از آغاز مدارس افزایش ۴۵ درصدی قیمت سرویس مدارس را تصویب کرد و همین باعث ایجاد هرج و مرج و حتی درگیری اولیا و کادر مدارس شده است.

تحصیل آینده‌سازان یک موضوع مهم است و این هرج و مرج‌ و بهم ریختگی باعث ایجاد استرس در دانش آموزان خواهد شد.
حال به طور جدی انتظار می‌رود نظارت از سوی آموزش و پرورش بر مدارس و از سمت شهرداری بر روی رانندگان افزایش یافته و این دستگاه‌های ناراضی ساز مسیر دیگری به جز بی توجهی برای خود انتخاب کنند.

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code