گیل خبر/ دکتر جواد زبردست گشتی تحلیلگر حوزه IT و روابط کار نسبت به بلاتکلیفی چندین ساله طرح ساماندهی نیروهای شرکتی سازمان های دولتی واکنش نشان داد.

زبردست در این خصوص اظهار کرد: حدود چند سال است که طرح ساماندهی نیروهای شرکتی شاغل در دستگاه های دولتی بلاتکلیف است و این در حالی است که برخی از طرح های با اولویت کمتر، در مدت کوتاه‌تری مصوب شده است! مطرح نمودن مشکلاتی همانند بار مالی و مسئله شایسته گزینی در واقع به حاشیه بردن اهمیت طرح می باشد و از جایگاه کارشناسی پذیرفته نیست.

وی ادامه داد: وقتی قرار است با اجرای این طرح شرکت‌های پیمانکاری (واسطه) حذف شوند، آن وقت قطعا بار مالی دولت نیز کمتر می شود اما مشخص نیست چه کسانی و با چه محاسبات ریاضی به این نتیجه رسیده اند، که بار مالی این کار بیشتر خواهد شد؟! وقتی قرار است شرکت های پیمانکاری حذف شوند قطعا هزینه بالاسری آن (سود) شرکت‌های پیمانکاری نیز حذف خواهد شد و با این شرایط نه تنها بار مالی برای دولت نخواهد داشت، بلکه هزینه های بالاسری شرکت‌های پیمانکاری نیز برای دولت صرفه جویی خواهد شد.

تحلیلگر حوزه IT و روابط کار گفت: در خصوص مسئله شایسته گزینی نیز باید برای مجریان متاسف بود که اول جذب می کنند و بعد از آن تازه به فکر شایسته گزینی می افتند، باید نگاه این گونه باشد که نیروهای شرکتی جذب شده شایسته هستند و اگر اکنون مدعی بشویم که این نیروها شایستگی لازم را ندارند، شما باید پاسخگو باشید که اگر شایسته نیستند پس چگونه جذب شده اند؟

دکتر زبردست در پایان گفت: بهتر است مجلس محترم و خصوصا اعضای محترم کمیسیون اجتماعی مجلس، در فرصت باقی مانده از مجلس یازدهم، نسبت به اجرایی شدن این طرح اقدام عاجل و شفاف نمایند و بیش از پیش نیروهای خدوم و زحمتکش شرکتی مشمول این طرح را ناامید نکنند.

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code