۱۴۰۲/۰۷/۱۳ ۱۱:۲۰ چاپ زمان مورد نیاز برای مطالعه: 3 دقیقه
photo ٢٠٢٣ ١٠ ٠٦ ١١ ٠٥ ١٢

قیمت خودرو امروز 13 مهر همانند روزهای گذشته نیز افت جزئی تجربه کرد. اغلب خودروهای بازار داخلی و مونتاژی، کاهش قیمت ناچیز و برخی دیگر در ثبات قیمتی به سر می‌برند.

گیل خبر/ به گزارش تجارت‌نیوز، قیمت خودرو امروز 13 مهر 1402 با تغییرات ناچیزی روبه رو است. کلیت بازار به سمت کاهشی بوده، البته میزان این افت قیمت‌ها، چندان چشم‌گیر نیست.

در روز گذشته از مهم‌ترین اخبار خودرویی که توانایی تأثیرگذاری روی بازار دارد، می‌توان به طرح‌های فروش فردا موتورز و گروه بهمن اشاره کرد. همچنین هر روزی که می‌گذرد، اخبار مهم‌تری از واردات خودرو و رسیدن خودروهای ثبت سفارش شده به گمرک می‌رسد. برای مثال، چانگان‌های CS35 پلاس فروخته شده توسط سایپا درحال پلاک‌گذاری هستند و تعداد اندکی از آن‌ها از روز گذشته و با پلاک ملی در خیابان‌های داخل کشور به چشم می‌خورند.

باتوجه به قیمت‌های اعلامی وب‌سایت کارنامه، قیمت خودرو امروز وضعیت باثباتی را تجربه می‌کند.

قیمت خودروهای داخلی

قیمت خودروهای داخلی، امروز افت اندکی نسبت به روز گذشته دارد.

پراید 131 با مدل 1399 که ارزان‌ترین محصول داخلی به شمار می‌رود پس از هفته‌ها ثبات قیمتی، دوباره پنج میلیون تومان افزایش یافت و به همان نرخ 315 میلیون تومانی رسید که در چند ماه گذشته با آن معامله می‌شد.

کوییک دنده‌ای S هاچ‌بک اقتصادی شرکت سایپا بوده که نسبت به روز گذشته، تنها یک میلیون تومان افت قیمتی داشته و به نرخ 342 میلیون تومان رسیده است.

پژو 207i دنده‌ای نیز هاچ‌بک تولیدی ایران خودرو محسوب می‌شود که همانند هاچ‌بک رقیب خود (کوییک) تنها یک میلیون تومان کاهش یافت و با سقوط از کانال 600 میلیونی، به نرخ 599 میلیون تومان رسید.

دنا پلاس 6 دنده توربوشارژ نیز از این قاعده خودروهای داخلی مستثنی نبوده و با افت یک میلیون تومانی، با قیمت 727 میلیون تومان خرید و فروش می‌شود.

قیمت خودروهای مونتاژی

قیمت خودروهای مونتاژی نیز همانند داخلی‌های بازار از افت ناچیزی برخوردار هستند.

بسترن B30 با مدل 1400 که از سدان‌های توقف تولید خورده بهمن موتور به شمار می‌رود، با 15 میلیون تومان دیگری که نسبت به روز گذشته تجربه کرد، به قیمت 980 میلیون تومان رسید.

هایما S5 دنده اتوماتیک از معدود خودروهای مونتاژی بازار بوده که نسبت به روز گذشته افزایش قیمت دارد. این کراس‌اوور ایران خودرو حدود 10 میلیون تومان گران‌تر از روز گذشته و با نرخ یک میلیارد و 170 میلیون تومان معامله می‌شود.

جک S5 نیوفیس که از کراس‌اوورهای محبوب و نسبتاً قدیمی کرمان موتور محسوب می‌شود، همانند بسترن با یک افت 15 میلیون تومانی روبه رو بوده و روی کانال یک میلیارد و 300 میلیون تومان در حال خرید و فروش است.

فردا T5 یکی از کراس‌اوورهای تولیدی شرکت فردا موتورز است که طی چند هفته گذشته هیچ تغییر قیمتی ندارد. این خودرو امروز نیز تغییری نداشته و با نرخ یک میلیارد و 440 میلیون تومانی در حال معامله است.

پیش‌بینی قیمت خودرو در هفته آینده

عماد جعفری، کارشناس بازار خودرو درباره وضعیت هفته آینده بازار خودرو و در گفتگو با تجارت‌نیوز اظهار کرد: پیش‌بینی قیمت خودرو، دیگر تکراری شده و این تکراری بودن به نفع خریدار واقعی و مصرف‌کننده است. هفته آینده نیز به احتمال قوی، همین روند هفته‌های گذشته را در بازار خودرو خواهیم داشت و بعید به نظر می‌رسد که تغییر چشم‌گیری در بازار صورت بگیرد.

جعفری ادامه داد: گرچه سامانه یکپارچه فروش خودرو از همان ابتدا نیز کارایی خاصی نداشت؛ اما با افت نسبتاً شدید بازار، همان اندک کارایی خود را نیز به کلی از دست داده و گاهی اوقات حرف‌هایی از حذف سامانه یکپارچه به گوش می‌رسد که معلوم نیست تا چه حد صحت دارد.