۱۴۰۲/۰۷/۱۰ ۱۶:۰۹ چاپ زمان مورد نیاز برای مطالعه: 1 دقیقه

گیل خبر/ به گزارش ایرنا:محسنی اژه‌ای،رئیس قوه قضاییه در نشست شورای عالی قوه قضاییه خطاب به رئیس سازمان بازرسی کل کشور برای بررسی سریع برخی موضوعات مطرح در زمینه عرضه خودرو، دستورهای مشخصی را صادر کرد.

محسنی اژه‌ای گفت: موضوع خودرو برای اقشار مختلف مردم یک امر عمومی تلقی می‌شود؛ در بعضی رسانه‌ها این مقوله مطرح شده که برخی در راستای گران کردن خودرو می‌خواهند بازار را تشنه کنند و حتی تعبیر «احتکار» را هم در جریده‌ای ملاحظه کردم.

رئیس دستگاه قضا افزود: سازمان بازرسی کل کشور باید در اسرع وقت به این موضوع ورود کند تا چنانچه در این قضیه کوتاهی صورت گرفته به سرعت اصلاح شود و در غیراینصورت، موضوع برای مردم به روشنی تبیین شود.

محسنی اژه ای تصریح کرد: خیلی واضح است که برای مثال یک خودروساز در بازه زمانی سه ماه چه میزان تولید و چه میزان عرضه داشته است؛ باید با سرعت به این مقوله ورود کرد و موضوع برای مردم روشن و شفاف شود.

وی افزود: اینکه فردی از مردم عادی که از مدت‌ها قبل برای خرید خودرو اقدامات لازم و اعلام شده را انجام داده اما هنوز خودرویی دریافت نکرده است، در رسانه‌ای صحنه‌ای از خودروهای عرضه‌نشده را مشاهده کند، زمینه دل‌آزردگی او فراهم می‌شود.