۱۴۰۲/۰۷/۰۹ ۲۲:۰۱ چاپ زمان مورد نیاز برای مطالعه: 1 دقیقه

معاون حمایت و سلامت خانواده کمیته امداد گفت: حدود یک چهارم سالمندان کشور معادل یک میلیون و ۶۳۰ هزار نفر تحت حمایت کمیته امداد هستند.

گیل خبر/ به گزارش ایسنا، حسین خدرویسی با اعلام این خبر افزود: در حال حاضر یک میلیون و ۶۳۰ هزار نفر سالمند تحت حمایت کمیته امداد هستند.

وی ادامه داد: این رقم حدود ۳۵ درصد جمعیت تحت حمایت کمیته امداد را تشکیل می‌دهد.

معاون حمایت و سلامت خانواده کمیته امداد اظهار کرد: از مجموع یک میلیون و ۶۳۰ هزار سالمند تحت حمایت، حدود ۶۳ درصد بانوان یعنی یک میلیون و ۳۲ هزار نفر بانوان و ۵۹۷ هزار نفر مردان سالمند هستند.

خدرویسی با بیان اینکه یک میلیون و ۳۴ هزار سالمند در سنین ۶۰ تا ۷۴ سال از خدمات کمیته امداد بهره‌مند هستند، خاطرنشان کرد: ۵۲۶ هزار نفر در سنین ۷۵ تا ۹۰ سال و ۶۰ هزار نفر از جامعه هدف کمیته امداد نیز در سنین بالای ۹۰ سال هستند.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی کمیته امداد، وی اضافه کرد: ۲۵۶۰ نفر از سالمندان تحت حمایت از بیماری خاص و ۲۷ هزار و ۷۹۰ نفر  نیز از بیماری‌های صعب‌العلاج رنج می‌برند که نیازمند رسیدگی بیشتر در خدمات بهداشتی و درمانی هستند.

معاون حمایت و سلامت خانواده کمیته امداد با بیان اینکه ۶۰ درصد سالمندان تحت حمایت ساکن روستاها هستند، ادامه داد: ۹۷۳ هزار سالمند تحت حمایت ساکن روستاها و ۶۵۷ هزار نفر نیز در شهرها ساکن هستند.