۱۴۰۲/۰۷/۰۸ ۲۳:۱۸ چاپ زمان مورد نیاز برای مطالعه: 1 دقیقه

رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی گیلان از طرح تسهیل گواهینامه موتورسیکلت (گواهینامه یک‌روزه) با قوانین جدید در شهرستانهای لاهیجان، لنگرود، رودسر، رودبار، ماسال، آستارا، آستانه اشرفیه، تالش و به زودی در مرکز استان خبر داد.

گیل خبر/سرهنگ "امیر طالبی" در گفت‌وگو خبرنگار پایگاه خبری پلیس اظهار داشت: موتورسیکلت هم از جمله وسایل نقلیه ای است که لازمه استفاده از آن توسط کاربران اخذ گواهینامه است و این تصور اشتباه که رانندگی با موتورسیکلت های برقی و ... نیاز به اخذ پروانه رانندگی ندارد باعث شده که در سراسر کشور بیش از 5 میلیون کاربر فاقد گواهینامه تردد می نمایند.

وی افزود: قطعا شهروندان عزیز اگاهی دارند که اگر استفاده از این وسیله نقلیه با نداشتن پروانه مجاز باعث وقوع تصادف جرحی و فوتی گردد با تشدید مجازات از سوی محاکم قضایی مشکلات جدی برای کاربر ایجاد خواهد شد.

سرهنگ طالبی ادامه داد: از این رو به جهت تسهیل در فرایند اخذ گواهینامه موتورسیکلت و کمک به کاربران و متقاضیان پلیس راهنمایی و رانندگی شرایط ویژه ای تحت عنوان اخذ گواهینامه یک روزه برای شهروندان ایجاد نموده و بر اساس این طرح تنها افرادی که گواهینامه رانندگی دارند و همچنین کسانی که قبل از سال 1402 موتور سیکلت به نام خودشان دارند می توانند از این شرایط ویژه بهره مند شوند؛

وی اظهار داشت: از مزایای اجرای این طرح میتوان به مواردی چون کاهش ۶۰ درصدی هزینه، حذف امتحان آیین نامه و تسریع در فرایند صدور گواهینامه اشاره کرد.

این مقام انتظامی در پایان گفت: متقاضیان دریافت گواهینامه یک روزه می توانند برای ثبت نام در این طرح و کسب اطلاعات بیشتر به سایت www.iranianmotorco.ir مراجعه کرده و پس از نصب اپلیکیشن مراحل ثبت نام را طی نمایند.