گیل خبر/ به گزارش مدیریت ارتباطات شهرداری رشت، رحیم شوقی امروز چهارشنبه ۵ مهر ۱۴۰۲ در جلسه شورای مدیران مناطق پنجگانه شهری که در محل منطقه یک شهری برگزار شد با اشاره به نزدیک شدن به فصل بارندگی و زمستان اظهار کرد: انجام لایروبی در مسیرهای خروجی آب و شناسایی و برطرف کردن ایرادهای فنی در مناطق پنجگانه ضروری است.

وی بر هرس به موقع درختان در فصل پاییز به منظور پیشگیری از سقوط ناشی از بادهای موسمی تاکید کرد و افزود: تجهیزات، ماشین آلات و امکانات ترابری شهرداری برای انجام عملیات در مواقع ضروری و مقابله با حوادث غیر مترقبه در زمستان باید آماده سازی شوند.

شهردار رشت با بیان اینکه بازگشایی مسیر خیابان سعدی _ خیابان سرگل به صورت روزانه پیگیری می شود، تصریح کرد: بازگشایی خیابان پشت قند و شکر به چهارراه گلسار در حال انجام است.

شوقی، افزایش سرانه فضای سبز شهر رشت را حائز اهمیت خواند و گفت: برنامه ریزی و ایجاد پارک های جدید در راستای افزایش سرانه فضای سبز شهر رشت در دست اقدام است.

شهردار رشت با پیگیری مصوبات گذشته شورای مدیران مناطق، بیان کرد: در مدت ۳۰ روز آینده تعداد ۸ سرویس بهداشتی در مناطق پنجگانه شهری احداث می شود.

شهردار رشت با اشاره به اینکه اجرایی شدن بند (ت) تبصره ۶ قانون بودجه سال ۱۴۰۲، دی ماه پایان می یابد گفت: قانونگذار فرصت کم نظیری را برای مستحدثاتی که بدون پروانه یا مخالف مفاد پروانه در محدوده شهرها ساخته­ شده و تا قبل از پایان سال ۱۴۰۰ پرونده آنها در کمیسیون ماده (۱۰۰) قانون شهرداری­ها طرح و منجر به صدور رأی قطعی گردیده فراهم کرده است تا با رعایت مفاد این قانون به واریز نقدی عوارض بدل خواهد شد.

وی گفت: این دسته از مالکان فرصت چندانی ندارند و باید در اسرع وقت به مناطق ۵ گانه شهرداری برای پیگیری و تعیین جریمه قانونی مراجعه کنند چون برابر قانون در صورت عدم تعیین تکلیف و پرداخت نکردن جرایم تا تاریخ ۱۴۰۲/۹/۳۰ احکام صادره مجدداً به حکم اولیه بازخواهد گشت.
بررسی میزان وصولی و تحقق بودجه مناطق از جمله دستور جلسه شورای مدیران مناطق پنجگانه شهری به ریاست شهردار رشت بود.

همرسانی کنید:
برچسب‎ها : شهرداری رشت

نظر شما:

security code