رئیس کل دادگستری استان در دیدار با سرپرست اداره کل منابع طبیعی گیلان مطرح کرد :
۱۴۰۲/۰۶/۲۹ ۰۹:۵۸ چاپ زمان مورد نیاز برای مطالعه: 1 دقیقه

سرپرست اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری گیلان با  رئیس کل دادگستری استان صبح امروز دیدار کرد.

گیل خبر/ به گزارش روابط عمومی دادگستری گیلان، سرپرست اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری گیلان با حجت الاسلام و المسلمین اسماعیل صادقی نیارکی رئیس کل دادگستری استان صبح امروز دیدار کرد.

حجت الاسلام و المسلمین اسماعیل صادقی نیارکی رئیس کل دادگستری استان گیلان با اشاره به اینکه استان گیلان دارای مواهب خدادادی، اراضی ملی و منابع طبیعی ارزشمندی است اظهار داشت: وظیفه تمامی مسئولان حفاظت و صیانت از منابع طبیعی است تا این میراث گرانبها بدون دستبرد و تصرف به آیندگان منتقل شود.

وی با بیان اینکه برخی سودجویان از غفلت واهمال مدیران استفاده کرده و شهرک های ویلایی در اراضی دولتی بنا کرده اند گفت: اراضی ملی متعلق به تمامی مردم است و نباید اجازه دهیم تا عده ای با قدرت و رانت و نفوذ در ادارات، منفعت های فراوانی از این مسیر کسب نمایند.

رئیس شورای قضایی استان  در ادامه با تاکید بر اینکه منابع طبیعی باید در راستای حفظ حقوق عامه تلاش نمایند ابراز داشت: کمیسیون رفع تداخلات در استان گیلان عملکرد قابل قبولی  نداشته است و باید از این پس با رویکرد حل مشکلات و معضلات به نفع مردم اقدامات نماید.

وی استفاده از ابزارهایی مانند «پنجره واحد» را در راستای محافظت از اراضی ملی و جنگل ها ضروری دانست و افزود: با بهره گیری از سامانه پنجره واحد، درصد زیادی از دست اندازی و تعرض به بیت المال کاهش خواهد یافت.

این مقام ارشد قضایی در پایان با توصیه بر لزوم شفاف سازی اقدامات در ادارات دولتی تصریح کرد: دستگاه قضایی با مدیرانی که با اهمال و ترک فعل خود موجب تضییع حقوق بیت المال شده و راه را برای سودجویان متصرف هموار می کنند با شدت برخورد خواهد کرد.