در نشست کمیته علمی جوانی جمعیت؛
۱۴۰۲/۰۶/۲۶ ۱۹:۳۳ چاپ زمان مورد نیاز برای مطالعه: 1 دقیقه

در نشست کمیته علمی جوانی جمعیت که با حضور معاون آموزشی برگزار شد، ارائه راهکارهای عملیاتی در راستای جوانی جمعیت در دستور کار قرار گرفت.

گیل خبر/ به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دانشگاه علوم پزشکی گیلان ( وب دا)؛ دکتر افشین شفقی- معاون آموزشی در نشست کمیته علمی جوانی جمعیت با اشاره به پیشینه ای از برنامه عدالت، تعالی و بهره وری در آموزش پزشکی، اظهار داشت ؛ مسیر دشواری در پیش داریم اما با تلاش مضاعف و برنامه ریزی می توانیم گام بلندی در راستای این مهم، برداریم.
وی در ادامه با اشاره به اهداف و عملکرد کمیته علمی افزودن رشته های تحصیلات تکمیلی همچون ؛ کارشناسی ارشد مشاوره در مامایی، دکترای مامایی و فلوشیپ نازایی را که در سند توسعه متوازن دانشگاه قرار دارد در این مسیر، بسیار مثمرثمر دانست.
در ادامه ، دکتر آبتین حیدرزاده- دبیر برنامه عدالت، تعالی و بهره وری در آموزش پزشکی و دبیر کمیته علمی جوانی جمعیت نیز با بیان مطالبی در خصوص چاله جمعیتی و چالش های آن و نیز بررسی مشکلات بومی، راهکارهایی در این خصوص ارائه کرد.
در پایان دکتر محمدرضا نقی پور- معاون تحقیقات و فناوری دانشگاه نیز به دست آوردن آمار دقیقی در زمینه های ازدواج، طلاق، فرزندآوری و سالمندی را برای طرح های تحقیقاتی، از اهداف قرارگاه جوانی جمعیت عنوان کرد.
گفتنی است ؛ در نشست کمیته علمی جوانی جمعیت، مدیران امور آموزش، تحصیلات تکمیلی ، آموزش مداوم ، مرکز مطالعات و توسعه آموزش پزشکی و مدیر طب سنتی و مکمل دانشگاه علوم پزشکی گیلان نیز ،حضور داشتند.

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code