صف ۱۱ کیلومتری خودروها در رودبار؛
۱۴۰۲/۰۶/۲۲ ۱۳:۱۰ چاپ زمان مورد نیاز برای مطالعه: 2 دقیقه

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای گیلان گفت: در زمان حاضر، ترافیک در ورودی استان در محدوده منجیل تا رودبار با طول صف ۱۱ کیلومتر، فوق سنگین گزارش شده‌ است.

گیل خبر/ به نقل از ایرنا؛ غلامعلی نیک‌فهم روز چهارشنبه با بیان اینکه در داخل شهر رودبار و منجیل نیز ترافیک سنگین گزارش شده‌است، اظهار کرد: هم‌اکنون در شرق گیلان و در بازکیاگوراب قبل از شهرستان لاهیجان نیز ترافیک سنگین است.

وی ترافیک در محور آستارا - اردبیل را نیمه سنگین اعلام کرد و افزود: طی ۲۴ ساعت گذشته ۹۵ هزار و ۴۲۴ خودرو وارد گیلان شد که از این میزان ۴۷ هزار و ۹۸۱ وسیله نقلیه از آزاد راه قزوین - رشت وارد این استان شده‌اند.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای گیلان خاطر نشان کرد: طی این مدت، ۷۷ هزار و ۸۷۲ خودرو از استان خارج شده‌است.

شماره تلفن ۱۴۱ مرکز مدیریت راه‌های گیلان به صورت ۲۴ ساعته آماده پاسخگویی به سوالات در ارتباط با وضعیت جوی و ترافیکی محورهای ارتباطی استان‌ و نیز استان های همجوار است.

با توجه به هوای بارانی در تعطیلات پیش رو از مسافران خواسته شده تا در برپایی چادر، استقرار و توقف در حاشیه رودخانه ها و مسیل ها خودداری کنند و رانندگان نیز در ترددهای جاده ای احتیاط لازم را داشته باشند.

اعمال محدودیت‌های ترافیکی در گیلان
با توجه به تقارن تعطیلات ایام رحلت حضرت رسول اکرم (ص) و شهادت امام حسن مجتبی (ع)، شهادت حضرت امام رضا (ع) و تعطیلات آخر هفته به منظور افزایش ایمنی و تسهیل عبور و مرور وسایل نقلیه محدودیت‌ها و ممنوعیت‌های ترافیکی در محورهای قدیم "رشت - قزوین" و " آستارا - اردبیل" و برعکس اعمال شده‌است.

بر این اساس، تردد تریلرها و کامیون‌ها به استثنای حاملان مواد سوختی و فاسد شدنی از ساعت ۱۲ تا ۲۴ امروز "چهارشنبه" ۲۲ شهریور و ساعت هشت صبح تا ۲۴ روزهای پنجشنبه، جمعه و شنبه در محور قدیم رشت - قزوین و برعکس ممنوع است.

همچنین تردد کلیه تریلرها و کامیون‌ها به استثنای حاملان مواد سوختی و فاسد شدنی از ساعت ۱۲ تا ۲۴ امروز و از ساعت هشت صبح تا ۲۴ روزهای پنجشنبه، جمعه و شنبه ممنوع اعلام شده‌است.

 

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code