۱۴۰۲/۰۵/۲۹ ۱۷:۱۶ چاپ زمان مورد نیاز برای مطالعه: 1 دقیقه

فرمانده انتظامی لاهیجان از کشف ۶ تن آرد یارانه‌ای خارج از شبکه توزیع در این شهرستان خبر داد.

گیل خبر/ به گزارش ایسنا:سرهنگ حمید محمدی‌نسب اظهار کرد: قاچاق، احتکار و عدم ارائه کالاهای اساسی به شهروندان ضمن لطمه زدن به سیستم تولید و توزیع، فشار اقتصادی شدیدی را به مردم وارد می‌کند و به همین علت برخورد پلیس با فعالان این عرصه همواره در دستورکار قرار دارد.

وی افزود: در راستای اجرای طرح مبارزه با قاچاق کالا و ارز، ماموران پلیس آگاهی لاهیجان حین گشت‌زنی در سطح حوزه استحفاظی به یک دستگاه کامیونت خاور که در حال انتقال تعدادی کیسه آرد به یک‌ دستگاه خودروی سواری بود برخورد و جهت بررسی بیشتر هر دو خودرو را متوقف کردند.

فرمانده انتظامی شهرستان لاهیجان از هماهنگی ماموران پلیس با مقام قضائی و بررسی دقیق خودروهای اعلامی خبر داد و افزود: ۱۵۰ کیسه آرد یارانه‌ای خارج از شبکه توزیع به وزن تقریبی ۶ تن از این کامیونت کشف شد.

این مقام انتظامی با بیان اینکه متهم ۵۶ ساله با تشکیل پرونده تحویل اداره تعزیرات حکومتی شد، گفت: کارشناسان ارزش اقلام کشف شده را یک میلیارد و ۵۰ میلیون ریال اعلام کردند.

سرهنگ محمدی‌نسب در پایان با تاکید بر عزم جدی پلیس در مبارزه با احتکار و قاچاق کالا از شهروندان خواست هرگونه موارد مشکوک در این زمینه را از طریق سامانه ۱۱۰ به پلیس اطلاع دهند.