۱۴۰۲/۰۵/۲۰ ۱۹:۳۴ چاپ زمان مورد نیاز برای مطالعه: 3 دقیقه
گزارش تصویری اردوی تیم ملی فوتبال بانوان ایران در بندرانزلی

اردوی آماده سازی تیم ملی فوتبال بانوان ایران جهت حضور برای مرحله دوم مسابقات انتخابی المپیک آسیایی به میزبانی استان گیلان در شهرستان بندرانزلی از تاریخ ۱۳ مرداد تا ۲۰ مرداد در زمین ورزشی هتل سفیدکنار این شهرستان برگزار شد.

گیل خبر/ اعظم غلامی سرپرست گیلانی تیم ملی فوتبال بانوان ایران در گفتگویی اظهار داشت : اردوی آماده سازی تیم ملی فوتبال بانوان ایران جهت حضور در مرحله دوم مقدماتی المپیک که آبان ماه در کشور استرالیا برگزار خواهد شد با حضور ۲۶ بازیکن در بندرانزلی به مدت یک هفته برگزار شد.

وی افزود: در مسابقات پیش رو با استرالیا، چین تایپه و فیلیپین هم گروه هستیم و در این اردو خواستیم که در شرایط متفاوت تر با آب و هوای متفاوت از مرکز ملی فوتبال ، بازیکنان حضور پیدا کنند.

غلامی اضافه کرد: خوشبختانه توانستیم اردوی خوبی با امکانات خوب و مناسب برای بچه ها برگزار کنیم و امیدوارم کادر محترم فنی ما که در راس آن سرکار خانم آزمون قرار دارد به اهداف فنی خودشان دست پیدا کنند.

وی خاطر نشان کرد: این اردو با فضای متفاوتی برای بازیکنان بوده که از نظر روانی هم می تواند خیلی در روحیه بازیکنان تاثیر مثبت بگذارد.

سرپرست تیم ملی فوتبال بانوان ایران گفت : امیدوارم بتوانیم در بازی های پیش رو که تا آن زمان بازیکنان ها را اردو به اردو آماده تر می سازیم با آمادگی کامل در مسابقات حضور داشته باشیم.

مریم آزمون سرمربی گیلانی تیم ملی فوتبال بانوان ایران در حاشیه اردوی تیم ملی بانوان در بندر انزلی به خبرنگار ما گفت : بحمد الله توانستیم اردوی خوبی در انزلی در محیط بسیار خوب برگزار کنیم و از جمله امکاناتی که برای بازیکنان ها فراهم بود نزدیکی خوابگاه به زمین و همچنین کیفیت بسیار خوب زمین بود.

وی افزود: فوتبالیست ها به مدت یک هفته با آرامش توانستند پس از بازی که با روسیه داشتیم و ارزیابی ها و آنالیز که از روسیه صورت گرفت و پس از آن برنامه هایی که باید داشته باشیم برای اینکه بتوانیم آن نقطه ضعف های شناسایی شده را اصلاح کنیم ، در اردو به کار بپردازیم.

آزمون اضافه کرد : این اردو کمک کرد تا نقاط قوت را قوی تر نماییم و یک سری از بازیکن ها را ارزیابی کنیم که تغییر پست انجام شود و حتی شاید برای بازی با استرالیا سیستم های دفاعی تیم را قوی تر کنیم چون در روسیه متوجه شدیم که باید بیشتر بر روی برنامه های دفاعی مان تمرکز نماییم زمانی که در مقابل تیم های اروپایی و خوب قرار میگیریم.

سر مربی تیم ملی فوتبال بانوان ایران گفت: بنده شخصا از سطح کیفی تمرینات خیلی راضی بودم، بچه ها خیلی پر انرژی و با انگیزه بودند و بازی دوستانه همیشه موجب می شود که تیم انگیزه خاصی بگیرد یعنی ما دقیقا می دانستیم که اکنون باید در این اردو چه کارهایی را انجام بدهیم و زمانی که به بچه ها آنالیز بازی ها را نشان دادیم در تمرینات دقیقا سعی می کردند برنامه هایی که به آنها عنوان شده را پیاده کنند و امیدوارم بتوانیم کم کم به آن آمادگی لازم برای رویارویی با حریفان بزرگ که در انتظار ما هستند ،برسیم.

عکس:علی سمرقندی