۱۴۰۲/۰۵/۱۵ ۱۳:۰۳ چاپ زمان مورد نیاز برای مطالعه: 2 دقیقه
photo ٢٠٢٣ ٠٨ ٠٧ ١٣ ١٢ ٤٣

گیل خبر/ صبح امروز مراسم معارفه تقی ربانی به عنوان مدیرکل جدید صداوسیمای مرکز گیلان با حضور جمعی از مدیران و مسئولان در رشت برگزار شد.

ربانی پیش از این معاون سیمای مرکز قم بوده و اصالتا گیلانی است.

گفتنی است پیش از وی محمدباقر باقرزاده مدیرکل صداوسیمای مرکز گیلان بود که به جهت شرکت در انتخابات مجلس از این سمت استعفا داده بود.

سرهنگ حسن حبیبی مدیرکل حفظ نشر و آثار ارزش‌های دفاع مقدس در این مراسم با بیان اینکه رسانه ملی نقش مهمی در ایجاد ارتباط میان مردم و مسؤولان دارد، اظهار کرد: مردم صداوسیما را یکی از ارکان اصلی نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران دانسته و انتظار دارند که این نهاد به وظایف ذاتی خود به درستی عمل کند که کانون اینگونه نیز بوده است.

وی با اشاره به تأکیدات فاخر و مستندات حوزه دفاع مقدس در صدا و سیما مرکز گیلان گفت: رسانه ملی نقش مهمی در توسعه فرهنگ شهادت و ایثار در جامعه دارد از این رو صداوسیما با ساخت محصولات فاخر در این حوزه نقش در اشاعه فرهنگ ایثار و شهادت در جامعه داشته است.

مدیرکل حفظ نشر و آثار ارزش‌های دفاع مقدس گیلان با تأکید بر لزوم توجه در تولیدات محصولات هنری توسط صدا و سیما افزود: در گیلان چهره‌های هنری، ادبی، علمی، ورزشی و جهادی بسیار زیادی وجود دارد که هر کدام دارای ارزش‌های دینی و ارزشی بسبار زیادی بودند از این رو صداوسیما باید با ساخت محصولاتی هنری، این چهره‌ها را برای نسل جدید معرفی کند که این امر در گیلان به خوبی اجرایی شد.

مدیرکل صدا و سیما مرکز گیلان نیز در این مراسم با بیان اینکه رسانه ملی در گیلان برای کل استان است، اظهار کرد: درب صدا و سیما بر روی تمامی هنرمندان و اصحاب رسانه باز است و در دوره جدید از تمامی ظرفیت ها استفاده خواهیم کرد.

تقی ربانی با تاکید بر توجه به دغدغه مخاطب در رسانه ملی گفت: توجه به دغدغه مخاطب یک اصل در رسانه ملی است لذا در صدا و سیما مرکز گیلان به مخاطب محوری توجه ویژه خواهد شد و در این راه از هیچ تلاشی دریغ نمی‌کنیم.

وی یکی از سیاست‌های صدا و سیما در استان‌ها را توجه به خط سبز در رسانه ملی برشمرد و افزود: نگاه در رسانه ملی به جای خط قرمزی خط سبزی بوده و در رسانه ملی از تمامی فرهیختگان و صاحبان‌نظر باز است.

عکس: مطهره احمدی