مدیرعامل توزیع برق گیلان مطرح کرد؛
۱۴۰۲/۰۵/۱۱ ۰۹:۳۷ چاپ زمان مورد نیاز برای مطالعه: 1 دقیقه

مدیرعامل توزیع برق گیلان، با بیان اینکه احتمال شکسته شدن رکورد پیک مصرف در استان وجود دارد، تصریح کرد: با تعطیلات دو روزه نیز مواجه هستیم و مسافران به گیلان می آیند.

گیل خبر/ محمدتقی مهدی زاده، با اشاره به افزایش بی سابقه دمای هوای کشور طی امروز و فردا، اظهار کرد: روزهای خیلی گرمی را پیش رو داریم و لذا گرمای هوا موجب ازدیاد مصرف برق می شود.

به گزارش ایسنا، وی با بیان اینکه احتمال شکسته شدن رکورد پیک مصرف در استان وجود دارد، تصریح کرد: علاوه بر گرمای شدید هوا، با تعطیلات دو روزه ادارات نیز مواجه هستیم و قطعا مسافران زیادی به استان گیلان سرازیر خواهند شد.

مدیرعامل توزیع برق گیلان در گفت وگویی، از مردم خواست به مدیریت هوشمندانه مصرف ادامه دهند و گفت: مردم و مسافران مدیریت مصرف را جدی بگیرند و توصیه ها را رعایت کنند.

مهدی زاده، با تاکید بر لزوم تنظیم درجه کولرها در دمای آسایش(۲۴ درجه سانتی گراد)، خاطرنشان کرد: کاهش یک درجه ای دمای کولر و خاموش کردن نیم ساعته آن در ساعات پیک، بسیار کمک کننده است.

وی همچنین بر خاموش کردن لامپ های اضافه تاکید کرد و ادامه داد: مردم در پیک بار، لوازم برقی پر مصرف را وارد مدار نکنند تا بتوانیم از این ایام نیز با موفقیت عبور کنیم، زیرا اوج گرماست و همه مردم محتاج تامین برق پایدار هستند.

مدیرعامل توزیع برق گیلان متوسط مصرف را در استان بین ۱۵۰۰ تا ۱۶۰۰ مگاوات دانست و اضافه کرد: در صورت عدم رعایت مدیریت مصرف، رکورد شکسته می شود و این استعداد وجود دارد که از مرز ۲۰۰۰ مگاوات بگذریم و موجب ناپایداری شبکه در روزهای آینده شود.