۱۴۰۲/۰۵/۰۴ ۰۹:۵۲ چاپ زمان مورد نیاز برای مطالعه: 1 دقیقه

مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای گیلان از آخرین مرحله آبگذاری کانال های آبیاری شبکه سفید رود از روز پنجشنبه پنجم مرداد ۱۴۰۲ خبر داد.

گیل خبر/ به گزارش روابط عمومی شرکت آب منطقه ای گیلان ؛  وحید خرمی در گفتگو با خبرگزاری صدا و سیما مرکز گیلان گفت: ششمین مرحله آبگذاری کانال چپ سد سنگر برای آبیاری شالیزار‌های مناطق مرکزی از روز پنجم مرداد آغاز و به مدت ۳ روز ادامه دارد.

مدیر عامل شرکت آب منطقه‌ای گیلان افزود: آبگذاری کانال چپ سد سنگر برای آبیاری شالیزار‌های مناطق مرکزی شامل رشت، خمام، بخش‌های سنگر، کوچصفهان، خشکبیجار، لشت نشاء است.

وی با بیان اینکه با توجه به بارش‌های اخیر و جلوگیری از خسارت به شالیزار‌ها، آخرین مرحله آبگذاری کانال‌های کشاورزی با تاخیر انجام می‌شود، تصریح کرد: آب گذاری کانال راست سد سنگر هم که برای آبیاری شالیزار‌های شرق گیلان سیاهکل، لاهیجان، لنگرود، آستانه اشرفیه و کیاشهر است از روز یکشنبه ۸ مرداد آغاز و به مدت ۳ روز ادامه دارد.

وی با بیان اینکه این مرحله از آبگذاری به درخواست مردم است، گفت: شالیکارانی که محصول شان به مرحله برداشت رسیده و نیازی به استفاده از آب کشاورزی ندارند ورودی‌های مزارع خود را ببندند.