۱۴۰۲/۰۵/۰۳ ۱۹:۲۷ چاپ زمان مورد نیاز برای مطالعه: 1 دقیقه

سرپرست سازمان دامپزشکی کشور دلایل تاخیر در ترخیص محموله گوشت‌های منجمد وارداتی از گمرک شهید رجایی به داخل کشور را تشریح کرد.

گیل خبر/ به گزارش ایسنا: وحید صالحی، در خصوص ابهام‌های مطرح شده در خصوص ترخیص محموله گوشت منجمد گوساله وارداتی از برزیل اظهار کرد: این محموله در اسفند ماه ۱۴۰۰ وارد کشور شد و آزمایش‌های لازم توسط سازمان دامپزشکی برای ارزیابی سلامت محموله انجام شد که موید انطباق بهداشتی آن با الزامات بهداشتی واردات بود اما به دلیل عدم تکمیل اسناد لازم این محموله، امکان ترخیص آن وجود نداشت. پس از پیگیری‌ها و تلاش‌های مستمر در نهایت اواخر اسفند ۱۴۰۱ شرکت واردکننده توانست اسناد را تکمیل و به گمرک اظهارکند.

وی افزود:در واقع عدم خروج و ترخیص این محموله، مشکل سازمان دامپزشکی کشور یا گمرک نبوده و در اصل این مشکل به دلیل عدم ارائه شدن اسناد محموله به شرکت وارد کننده بوده است. همکاری مستمر و منظم سازمان دامپزشکی و گمرک همواره از اصول اولیه و وظایف این سازمان قلمداد می شود.

صالحی تاکید کرد: شرکت واردکننده با مراجعه به دستگاه قضایی و پس از اخذ دستور مقام قضایی در استان هرمزگان، مقرر شد در صورت انجام آزمایش‌های جدید و تایید سلامت محموله، بنا به درخواست شرکت وارد کننده  در فرآورده‌های گوشتی حرارت دیده مصرف شود.

سرپرست سازمان دامپزشکی کشور با بیان اینکه این سازمان نیز پس از اخذ این دستور و پس از نمونه‌برداری و آزمایش‌های کامل سلامتی محموله را احراز کرد، گفت: البته استعلام و اخذ تاییدیه از سازمان غذا و دارو نیز صورت گرفته است.  

به گفته وی در نهایت پس از طی این فرآیند، مجوز ترخیص بهداشتی این محموله صادر و با تایید سایر نهادهای متولی از گمرک ترخیص شد.

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code