۱۴۰۲/۰۵/۰۳ ۱۷:۳۵ چاپ زمان مورد نیاز برای مطالعه: 5 دقیقه

گیل خبر/ در پی انتشار گزارشی در گیل خبر با عنوان «گزارش میدانی از وضعیت اسف‌بار پایانه مسافربری اتوبوس؛ خرابه ای به نام ترمینال رشت!»، سازمان مدیریت حمل و نقل بار و مسافر شهرداری رشت جوابیه ای به این پایگاه خبری ارسال نمود.

متن جوابیه به شرح زیر است:

با سلام و احترام 

پایگاه محترم خبری گیل خبر 

از آغاز سال جاری تا کنون سازمان مدیریت حمل و نقل بار و مسافر شهرداری رشت اقدامات مستمری را در راستای بهسازی ورسیدگی به امورات جاری پایانه مسافربری میدان گیل انجام داده است که بصورت جامع و با مستندات  در پرتال سازمان که مرجع رسمی انتشار  عملکرد این سازمان می باشد، به جهت آگاهی شهروندان اطلاع رسانی شده است.

موارد ذکر شده به شرح زیر به اطلاع آن پایگاه محترم می رساند :

 واگذاری کلیه خدمات محوطه باز و سایه بان، ساختمان و محل استراحت رانندگان،ساختمان نمازخانه ترمینال،سرویس بهداشتی،پارکینگ،باس واش،کانکس های ورود و خروج، نصب و نگهداری اسپیلت، نصب و نگهداری دوربین مدار بسته، اورهال و نگهداری سیستم روشنایی، راه اندازی و نگهداری سیستم هوشمند تردد و راه بند، رنگ آمیزی، در پایانه مسافربری میدان گیل در قالب انعقاد قرارداد به روش ROLT ( بازسازی،بهره برداری،اجاره و انتقال) در حال حاضر در حال انتقال از پیمانکار قبلی به پیمانکار جدید می باشد. طی صورتجسه ای در زمان تحویل کلیه مواردی که با الویت بندی نیاز به رسیدگی دارد به پیمانکار جدید متذکر شده و نظارت بر حسن انجام کار از سوی سازمان انجام شده و خواهد شد .

1- میزان تعرفه دریافتی جهت ورود به محوطه و پارکینگ  پایانه  مسافربری میدان گیل، حسب قانون و مصوبه شورای اسلامی شهر و کددرآمدی تعریف شده در بودجه سازمان حمل و نقل بار و مسافر شهرداری دریافت می گردد . در حال حاضر پیمانکار جدید می بایست از دستگاه کارتخوان سیار با نام شرکت خود استفاده نماید که در این خصوص تذکرات لازم با کوتاهترین بازه زمانی به ایشان داده شده است.

 

 

 

۲-  سازمان مدیریت حمل و نقل بارو مسافر از ابتدای سالجاری تا کنون اقدام به اجرای پروژه های عمرانی نموده که در چندین سال گذشته چنین اقداماتی صورت نگرفته است.

 آسفالت محوطه پایانه مسافربری میدان گیل، اصلاح شبکه اصلی آب و فاضلاب و اجرای لوله گذاری در محدوده ساختمان پایانه، پاکسازی اگو و کانیوو ، پاکسازی محوطه از نخاله های ساختمانی دپو شده در محوطه، جانمایی نیوجرسی و جدا کننده مسیر در محوطه به  منظور تسهیل در عبور و مرور ، بهسازی و تعویض کفپوش های محوطه با رعایت مناسب سازی برای استفاده معلولین جانبازان و افراد کم توان، از جمله پروزه های اجرایی در این خصوص می باشد . مصالح ساختمانی دپو شده در بخشی از محوطه پایانه متعلق به اجرای پروژه بهسازی و تعویض کفپوش پایانه می باشد که در مراحل پایانی اجرا قرار دارد و تذکرات لازم به پیمانکار مربوطه جهت تسریع در به پایان رساندن اجرای عملیات عمرانی مربوطه داده شده است.

 و همچنین رنگ آمیزی مبلمان شهری از قبیل المان ها، صندلی و سطل های زباله، جداول  و … ، نصب مبلمان شهری جدید در محوطه و ورودی ،رنگ آمیزی دیوار های محوطه ، اجرای نقاشی دیواری به جهت زیباسازی و بازپیرایی و ساماندهی فضای پایانه نیز به جهت بهسازی و دید بصری و سیمای شهری مطلوب اجرا شده است.