رپورتاژ خبری؛
۱۴۰۲/۰۵/۰۲ ۱۵:۴۲ چاپ زمان مورد نیاز برای مطالعه: 7 دقیقه

 آشنایی با انواع آزمون سلپیپ معرفی منابع و سایت های معروف آموزش زبان انگلیسی و همچنین آشنایی با روش های جدید تست زدن در آزمون سلپیپ بیان شده است.

در این مقاله به معرفی جامع و کامل آزمون سلپیپ پرداخته شده است و تمامی محدودیت هایی که در آزمون سلپیپ برای داوطلبین به خصوص ایرانی های عزیز پیش خواهد امد پرداخته شده و راه کارهای موثری که باعث جهش نمره در آزمون سلپیپ می شد را به صورت دسته بندی توضیح داده شده است. برا یکسب اطلاعات کافی حتما تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید.

آزمون بین المللی زبان انگلیسی سلپیپ

آزمون سلپیپ یک تست سنجش زبان انگلیسی توسط موسسه معروف آراگون که یکی از بزرگترین زیرمجموعه های دانشگاه بریتیش کلمبیا می باشد در سال ۲۰۱۵ میلادی انحصارا برای تمامی داوطلبینی که قصد مهاجرت به کانادا را دارند در یک پلتفرم آنلاین طراحی شد. این آزمون در در ۲ بخش جنرال و LS برگزار می شود و تفاوت های زیادی در این دو بخش وجود دارد.

آزمون سلپیپ جنرال

آزمون سلپیپ جنرال هر چهار بخش زبان انگلیسی که شامل بخش های مختلف صحبت کردن، نوشتاری، گوش دادن و خواندن می باشد سطح زبان کاربر را مورد ارزیابی قرار میدهد. آزمون جنرال سلپیپ یکی از کامل ترین آزمون های بین المللی می باشد.

 • SPEAKING
 • WRITING
 • READNG
 • LISTENING

را در بخش های مختلفی مورد ارزیابی قرار می دهد که برای تمامی عزیزانی که قصد مهاجرت دائمی به کشور کانادا را دارند زبان آنها را مورد سنجش قرار می دهد.

آزمون سلپیپ LS

 • SPEAKING
 • LISTENING

تنها در ۲ بخش زبان داوطلب را مورد ارزیابی قرار می دهد. که برای بخش پناهندگی و افراد که شهروندان درجه دوم کانادا می باشند و قصد دائمی کردن اقامت خود را دارند مورد استفاده قرار می گیرد. این آزمون بسیار ساده تر از آزمون جنرال می باشد لذا تنها با مرور منابع و مشاوره با استاد می توان نمره خوبی در این آزمون کسب کرد.

منابع به روز شده آزمون سلپیپ در مرکز زبان ایران بریتانیا

تمامی منابع آزمون سلپیپ به صورت کاملا رایگان در وب سایت آزمون سلپیپ موجود است. لذا داشتن منابع کامل برای مطالعه بسیار شروری می باشد. برای داشتن منابع آزمون سلپیپ اینجا کلیک کنید.

بخش اسپیکینگ آزمون سلپیپ

در بخش اسپیکینگ ۸ نوع سوال مختلف که ۴ بخش مربوط به تصویر و چهار بخش نیز مربوط به سوالی است که کاربر در طول زندگی با آن مواجه شده است مانند قرار گرفتن در شرایط عجیب و قریب- بیا تجربه شخصی و همچنین پاسخ به موقعیت دشوار که باید با توجه دلایل و استدلال درست تمامی سوالات را پاسخ دهد.

بخش ریدینگ آزمون سلپیپ

در بخش ریدینگ آزمون که دارای ۴ بخش مجزا و پاسخ به سوالات چهارگذینه ای می باشد سطح درک مطب کاربر را در ساختارهای بلند و کوتاه ساختارهای موازی مورد ارزیابی قرار می دهد. در قسمت منابع آزمون سلپیپ به صورت کلی منابع بخش ریدینگ آزمون سلپیپ اشاره شده است و توضیحات کاملی درباره هر بخش داده شده که در انتهای همین مقاله مشاهده بفرمایید.

بخش رایتینگ آزمون سلپیپ

بخش رایتینگ آزمون شامل ۲ قسمت می باشد نوشتن نامه و یا ایمیل به یک ارگان رسمی که طبق قوانین خاص نامه نگاری انجام می شود و در بخش دوم مربوط به تعیین یک شرایط مابین ۲ شرایط سخت و دشوار می باشد که تمامی کاربر باید با توجه به قوانینی که از پیش تعیین شده است و در منابع آزمون سلپیپ نیز بیان شده است رایتینگ خود را بنویسند.

بخش لیسنینگ آزمون سلپیپ

بخش لیسنینگ آزمون سلپیپ شامل ۶ بخش مجزا که هم شامل ویس و هم فیلم می باشد و سطح درک مطلب و تفهیم لغات برای کاربر های مختلف را مورد ارزیابی قرار می دهد از این رو با داشتن منابع آزمون سلپیپ به صورت کامل و جامع میتوان در این بخش نمره بالایی کسب کرد و تسلط در این بخش را بالا برد.

بهترین کلاس آزمون سلپیپ در IRANBRITISH

مرکز زبان ایران بریتانیا یکی از بزرگترین برگزار کننده کلاس سلپیپ برای داوطلبین عزیز می باشد. دوره های تخصصی آزمون سلپیپ در مرکز زبان ایارن بریتانیا داراری ویژگی های منحصر به فردی است که شامل:

۱-بالا بردن سطح دانش زبانی داوطلبین

۲-شناخت نقاط ضعف و قوت داوطلب و ارائه راهکار مناسب

۳-به کارگیری روش های نوین تست ردن در آزمون سلپیپ

۴-تمرین تمامی بخش های آزمون سلپیپ

۵-تسلط کامل بر آزمون سلپیپ برای دست یابی به نمره بالا

۶-تمرین نمونه سوالات سال های گذشته سلپیپ

۷-ارائه برنامه آموزشی برای مطالعه سلپیپ

بهترین کلاس آزمون سلپیپ در IRANBRITISH

تمامی موراد بالا با مشاوره ابتدایی در اولین جلسه با تمامی داوطلبین عزیز برای بررسی سطح زبانی توسط خود استاد انجام می شود . بعد از بررسی راهنمایی لازم به صورت رایگان انجام می شود.

جهت مشاوره و راهنمایی کلاس سلپیپ با شماره اختصاصی مرکز زبان ایران بریتانیا تماس حاصل فرمایید تا بهترین راهنمایی و انتخاب درباره کلاس سلپیپ را داشته باشید.

شرایط برگزاری کلاس سلپیپ

دوره های تخصصی آزمون سلپیپ در مرکز زبان ایران بریتانیا به صورت خصوصی و ۱ یا ۲ نفره برگزار می شود کلاس سلپیپ برای افرادی مناسب است که سطح زبانی متوسط به بالایی داشته باشند یعنی اینکه قبلا کلاس های زبان را شرکت کرده اند ودر حال حاضر آماده شرکت در کلاس سلپیپ می باشند.

درصورتی که سطح زبانی شما متوسط به ضعیف است اساتید مجموعه مابین ۱ الی ۲ ماه با برگزاری کلاس سلپیپ تخصصی عمومی زبان برای شما به صورت فشرده داوطلب را آماده شرکت در کلاس سلپیپ خواهند کرد.

آزمون های آزمایشی سلپیپ

شرکت در آزمون آزمایشی سلپیپ (Mock Test) دارای مزایای مهمی است که می‌تواند به شما در آماده‌شدن برای آزمون اصلی کمک کند. برخی از دلایل و مزایای شرکت در آزمون آزمایشی زبان عبارتند از:

 1. ارزیابی مهارت‌های زبانی: آزمون آزمایشی زبان به شما اجازه می‌دهد مهارت‌های خود در زبان انگلیسی را ارزیابی کنید و نقاط قوت و ضعف خود را در خواندن، نوشتن، شنیدن و صحبت کردن مشخص کنید.

 2. آشنایی با ساختار آزمون: آزمون آزمایشی زبان معمولاً به ساختار و فرمت آزمون اصلی نزدیک است و به شما امکان می‌دهد با نوع سوالات و زمان‌بندی آزمون آشنا شوید.

 3. تجربه و آشنایی با محیط آزمون: با شرکت در آزمون آزمایشی زبان، شما تجربه و آشنایی با محیط آزمون و احتمالی مواجهه با شرایط آزمون را خواهید داشت که به افزایش اعتماد به نفس شما کمک می‌کند.

 4. شناخت نقاط ضعف: اگر نتیجه آزمون آزمایشی نشان دهد که در برخی از مهارت‌ها ضعیف هستید، می‌توانید به این نقاط ضعف بیشتر پرداخته و تمرینات لازم را انجام دهید.

 5. آشنایی با زمان‌بندی: با شرکت در آزمون آزمایشی، می‌توانید به تعیین زمان مورد نیاز برای هر بخش از آزمون پرداخته و برنامه‌ریزی مناسبی برای آزمون اصلی داشته باشید.

 6. کاهش استرس: شرکت در آزمون آزمایشی ممکن است به کاهش استرس شما نسبت به آزمون اصلی کمک کند، زیرا شما با شرایط آزمون آشنا شده و احتمال موفقیت خود را بالاتر احساس می‌کنید.

با اینکه آزمون آزمایشی زبان دارای مزایای زیادی است، باید به یاد داشته باشید که این آزمون تنها به عنوان یک ابزار آماده‌سازی استفاده شود و نتایج آن بر روی نتایج آزمون اصلی تأثیری ندارد. بهتر است برنامه‌ریزی مناسبی برای آماده‌شدن برای آزمون اصلی داشته باشید و از منابع آموزشی متنوع و معتبر برای یادگیری زبان استفاده کنید.

مرکز زبان ایران بریتانیا تمامی امکانات برای داوطلبین عزیز جهت آزمون آزمایشی و خرید اکانت آزمون اصلی را فراهم کرده است.