۱۴۰۲/۰۴/۳۱ ۱۳:۲۴ چاپ زمان مورد نیاز برای مطالعه: 2 دقیقه

گیل خبر/ سرویس اجتماعی- افزایش آمار سرقت‌های ریز و درشت‌ در ماه‌‌‌ها و سال‌های اخیر در گیلان، موضوعی است که باعث نارضایتی و ایجاد حس ناامنی در جامعه شده است.

موضوعی که در پیام‌های شهروندی متعدد به گیل خبر، به آن اشاره شده است.

در همین زمینه، حجت‌الاسلام‌ والمسلمین محسنی اژه‌ای روز پنجشنبه، طی سخنانی در نشست شورای عالی قوه قضائیه با رؤسای کل دادگستری و دادستان‌های مراکز استان‌ها، گفته است: «برخی جرائم، مردم را بیشتر آزار می‌دهد و بیشتر به مردم ضرر می‌رساند که یکی از آنها، جرم سرقت است؛ لذا رؤسای کل دادگستری‌ها و دادستان‌ها نسبت به این مقوله توجه ویژه داشته باشند و چنانچه ملاحظه کردند در مواردی نسبت به پرونده‌های ارجاعی مرتبط با جرم سرقت، به طور مطلوب عمل نمی‌شود، موضوع را مدیریت کنند اصولا کار مدیر همین است؛ اگر چه قاضی در انشای رأی مستقل است اما باید قاضی را کمک و هدایت کرد.»

سرهنگ محمد حجتی، رئیس پلیس پیشگیری فرماندهی انتظامی گیلان نیز در روزهای اخیر گفته است: «در سه ماهه نخست امسال بیش از ۸ هزار و ۴۰۰ وقوع سرقت در گیلان داشتیم که این آمار در مقایسه با مدت مشابه پارسال ۲۳ درصد افزایش داشته است.»

اگرچه فرماندهی انتظامی گیلان از افزایش ۳۵ درصدی پیشگیری از وقوع سرقت در گیلان خبر داده اما افزایش 23 درصدی سرقت‌ها نسبت به مدت مشابه نشان می‌دهد که باید تلاش و برنامه‌ریزی بیشتری در این خصوص صورت گیرد.

در کنار فشارهای شدید اقتصادی، سرقت‌های ریز و درشت از منازل، سرقت به عنف، سرقت کابل‌های برق و تلفن و... در گیلان به خصوص در سال‌های اخیر، آسیب‌های مالی و روانی بسیاری به جامعه وارد کرده که لزوم توجه بیشتر در این زمینه را نشان می‌دهد.

حال که رئیس دستگاه قضا نیز به اهمیت موضوع مقابله با سرقت در سطح جامعه اشاره کرده است، انتظار می‌رود این موضوع مورد توجه بیشتر دستگاه قضایی و انتظامی به ویژه در استان گیلان قرار گیرد.

همرسانی کنید:

نظرات شما:

ضمانت پرداخت خسارت در صورت وقوع سرقت 1 مرداد 1402 ساعت 03:05

نصب دوربین مداربسته و دزدگیر در اماکن مسکونی، اداری، تجاری و حتی صنعتی در بحث پیشگیری از سرقت هیچچچچچ کاری انجام نمیده. پس گول نخورید و هر کاری میکنید باید کاری باشه که بدون اما و اگر ورود سارقین را غیر ممکن کنه. برای این کار فقط باید قفلی که استفاده میکنید واقعا ضد سرقت باشه و ضمانت پرداخت خسارت در صورت وقوع سرقت از طرف یک فروشنده معتبر داشته باشه چون فروشندگان در کمال نامردی و به دروغ از عنوان ضد سرقت استفاده میکنند و با معطوف کردن حواس خریدار به ویژگیهایی از قفل، حفاظ، درب، کرکره، گاوصندوق، دوربین و دزدگیر که کوچکترین اهمیتی در غیر ممکن کردن ورود سارقین ندارند سعی میکنند کالای خودشون را بفروشند و مثلا میگن این قفل ضد اسید هستش و خریدار هم که نمیدونه قصه چیه میگه وقتی با اسید نتونن این قفل را باز کنند پس حتما ضد سرقته دیگه در حالیکه نمیدونه هیچ سارقی با اسید قفل باز نمیکنه وقتی میتونه با یک پیچگوشتی یا دیلم توپی قفل راتو چند ثانیه تخریب کنه یا در مثالی دیگه زبانه های درب یا گاوصندوقهایی که به دروغ ضد سرقت معرفی میشن نشون خریدار میدن و میگن ببین کدوم دزدی میتونه این زبانه ها را باز کنه در حالیکه نمیگن اصلا سارقین نیاز ندارن اون زبانه ها را تخریب کنند وقتی میتونن قفلها را با یک پیچگوشتی یا دیلم تخریب کنند و تمان اون زبانه ها را با هم بکشن عقب. پس ضمانت پرداخت خسارت در صورت وقوع سرقت برا برای خودتون تکرار کنید که ملکه ذهنتون بشه و از شر سارقین نجات پیدا کنید

نظر دهید - پسندیدم 0

نظر شما:

security code