مدیر عامل شرکت برق منطقه ای گیلان خبر داد:
۱۴۰۲/۰۴/۳۱ ۰۹:۴۷ چاپ زمان مورد نیاز برای مطالعه: 3 دقیقه

نماینده مردم صومعه سرا در مجلس شورای اسلامی، مدیرعامل برق گیلان و خبرنگاران از مراحل اجرایی احداث پست شهرک صنعتی صومعه سرا به عمل آوردند.

گیل خبر/ نماینده مردم شریف شهرستان صومعه سرا در مجلس شورای اسلامی، مدیر عامل شرکت برق منطقه ای گیلان و جمعی از خبرنگاران رسانه های جمعی از مراحل اجرایی احداث پست شهرک صنعتی صومعه سرا بازدید کردند.

"بهمن داراب زاده" در این بازدیدگفت: با توجه به اینکه شهرک های صنعتی نقش مهمی در تولید، اشتغال و رشد و توسعه دارند، احداث این پست برای شرکت برق منطقه ای گیلان از اهمیت بسزایی برخوردار است.

وی افزود: هدف از اجرای این پروژه، افزایش 2 برابری ظرفیت توان الکتریکی پست می باشد. در واقع با استقرار 2 دستگاه ترانسفورماتور 30 مگاولت آمپر در پست، ظرفیت آن به میزان 100 درصد افزایش خواهد یافت.

داراب زاده در خصوص وضعیت شبکه برق گیلان گفت: 16 پروزه زیرساختی و زیربنایی در جای جای نقاط استان در راستای افزایش ظرفیت شبکه برق گیلان را در دست اجرا داریم که با بهره برداری از این پروژه ها، وضعیت شبکه برق استان گیلان به نحو چشمگیری افزایش پیدا خواهد کرد.

وی با اشاره به مصوبه تامین 20 درصد برق مصرفی، افزود: با توجه به این مصوبه و موظف بودن دستگاه های اجرایی، ادارات موسسات و شرکت های دولتی و ... در خصوص تامین 20 درصد برق مصرفی ساختمان های خود از انرژی های تجدیدپذیر، شرکت برق منطقه ای گیلان جهت تامین بخشی از انرژی مورد نیاز ساختمان های دستگاه خود، اقدام به احداث نیروگاه خورشیدی با ظرفیت 105 کیلووات نموده است که به زودی به بهره برداری می رسد.

کاظم دلخوش نماینده مردم شریف شهرستان صومعه سرا در مجلس شورای اسلامی ضمن قدردانی از زحمات مدیرعامل شرکت برق منطقه ای گیلان گفت: از تلاش های شبانه روزی و جهادی کارکنان سختکوش شرکت برق منطقه ای گیلان نهایت رضایت را دارم. احداث این پست، با توجه به توسعه ای که در این منطقه صورت گرفته بسیار ضروری و مورد نیاز بود و با بهره برداری از این پروژه، تا حدود زیادی مشکلات منطقه برطرف و حل خواهد شد.

وی افزود: فرایند تربیت و پرورش مدیران قدرتمند اجرایی، از جمله کارهایی است که یا انجام نگرفته و یا خیلی ضعیف به آن پرداخته شده است.

کاظم دلخوش گفت: مشکل اساسی و بسیار مهم در کشور، فرهنگ استفاده نامطلوب و نادرست از انرژی در بسیاری از بخش ها می باشد که باید به آن توجه ویژه شود تا شاهد جهش چشمگیر در بسیاری از زمینه ها باشیم.

نماینده مردم شریف شهرستان صومعه سرا در مجلس شورای اسلامی افزود: حمایت همه جانبه از بخش خصوصی از طریق تصویب قوانین مختلف انجام شده اما با وجود بستر بسیار مناسب و مطلوب، سرمایه گذاران بخش خصوصی در بخش سرمایه گذاری ورود نکرده اند و باید این مسئله موشکافانه مورد بررسی قرار گیرد تا شاهد استقبال سرمایه گذاران برای سرمایه گذاری باشیم.

گفتنی است که این پروژه با اعتباری در حدود 1090 میلیارد ریال، پیش بینی می شود قبل از پیک بار سال آتی به بهره برداری برسد.