۱۴۰۲/۰۴/۳۰ ۰۹:۲۸ چاپ زمان مورد نیاز برای مطالعه: 1 دقیقه

متخصص طب سنتی با اشاره به تدابیر طب سنتی در کنترل فشار خون، گفت: توصیه می‌شود از مصرف خارج از اعتدال دمنوش‌ها پرهیز شده و از موادی همچون چای ترش، سیر له شده همراه با کمی آبلیموی تازه، دوغ بدون نمک، آب زرشک، آب غوره، آب لیمو استفاده شود.

گیل خبر/ به گزارش بهداشت نیوز متخصص طب سنتی با اشاره به تدابیر طب سنتی در کنترل فشار خون، گفت: توصیه می‌شود از مصرف خارج از اعتدال دمنوش‌ها پرهیز شده و از موادی همچون چای ترش، سیر له شده همراه با کمی آبلیموی تازه، دوغ بدون نمک، آب زرشک، آب غوره، آب لیمو استفاده شود. 

علیرضا یارقلی، متخصص طب سنتی درباره «تدابیر کنترل فشار خون بالا از نظر طب ایرانی»، اظهار داشت: جهت کنترل پرفشاری خون که به عنوان بیماری خاموش شناخته می‌شود، پیش از هر گونه اقدامی باید فشار خون فرد به طور منظم توسط پزشک متخصص کنترل شود.

وی ادامه داد: توصیه می‌شود از درمان‌های خودسرانه و مصرف خارج از اعتدال دمنوش‌ها و داروهای گیاهی پرهیز شده و با نظر پزشک از مواد و داروهای گیاهی همچون چای ترش، سیر له شده همراه با کمی آبلیموی تازه، دوغ بدون نمک، آب زرشک، آب غوره، آب لیمو، شربت و مربای آلبالو استفاده شود.

یارقلی با اشاره به دمنوش‌های مؤثر در کنترل فشار خون، ابراز داشت: دمنوش‌هایی مانند لیمو عمانی، مصرف زرشک، آلبالو، آش آلو و آش آبغوره، مالیدن مخلوط سیر له شده و روغن زیتون یا ترکیب حنا و آبغوره بی نمک به کف پا موثر است.

این متخصص طب سنتی گفت: نوشیدن شربت سیر و آبلیمو و شیرینی‌جات طبیعی مانند خرما و عسل و کشمش نیز توصیه می‌شود.