مدیر کل کانون گیلان:
۱۴۰۲/۰۴/۲۹ ۰۹:۲۴ چاپ زمان مورد نیاز برای مطالعه: 1 دقیقه
photo ٢٠٢٣ ٠٧ ٢١ ٠٨ ٤٨ ٤٣

مدیر‌کل کانون پرورش فکری استان گیلان گفت: گردهم‌آیی کودکان عاشورایی یکم مرداد سال ۱۴۰۲ در مسجد سلیمانداراب رشت برگزار‌می‌شود.

گیل خبر/ به‌گزارش روابط‌عمومی اداره کل کانون گیلان، سید‌جلیل میرعظیمی با اعلام این خبر افزود: این گردهم‌آیی با عنوان «میهمانان کوچک امام‌حسین (ع) » هم‌زمان در سراسر کشور صورت‌می‌گیرد.

مدیر‌کل کانون گیلان زمان برگزاری این آیین باشکوه در استان را ساعت ۱۷ روز یکشنبه پنجم ماه محرم، برابر با یکم مرداد سال ۱۴۰۲ اعلام‌کرد و گفت: کودکان عاشورایی در مسجد سلیمانداراب شهر رشت گردهم‌می‌آیند.

وی هم‌چنین، به اهداف برگزاری این مراسم معنوی از سوی کانون پرورش فکری اشاره و تعمیق باور‌های دینی کودکان و نوجوانان، آشنایی افزون‌تر آنان با منظومه فکری و سیره عملی امام حسین(ع) را از اولویت‌ها در برگزاری این گردهم‌آیی اعلام‌کرد.

این مسئول فرهنگی در همین ارتباط به اهداف والای سرور جوانان اهل بهشت در شکل‌دهی به حماسه عاشورا اشاره‌داشت و با تاکید بر اهمیت صیانت از دین محمدی(ص) و تحکیم بنیان‌های آن با تاکید بر امر به معروف و نهی از منکر گفت: ضرورت دارد نسل کودک و نوجوان بیش‌از پیش با اهمیت و جایگاه این فریضه آشنا‌شوند.

سید‌جلیل میرعظیمی سخنان خود را با دعوت از کودکان، نوجوانان و خانواده‌های گیلانی برای شرکت در این آیین معنوی ادامه‌داد و از همراهی تمامی دستگاه‌ها، مجموعه‌های فرهنگی و اصحاب رسانه برای برگزاری و انعکاس خبری گردهم‌آیی کودکان عاشورایی استقبال‌کرد.

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code