قحط الرجال در استانداری گیلان؛
۱۴۰۲/۰۴/۲۷ ۱۸:۲۶ چاپ زمان مورد نیاز برای مطالعه: 1 دقیقه

گیل خبر/ سرویس سیاسی- با صدور حکمی از سوی عباسی استاندار گیلان، حسین محمدیان مدیرکل دفتر استاندار با حفظ سمت به‌عنوان سرپرست معاونت هماهنگی امور اقتصادی استانداری منصوب و طی مراسمی معرفی شد.

در خبر منتشر شده در پرتال استانداری گیلان آمده است: «استاندار گیلان در این جلسه با قدردانی از تلاش‌های معاون پیشین هماهنگی امور اقتصادی استانداری؛ از سرپرست جدید این حوزه خواست با توجه به برنامه ها و سیاست های راهبردی دولت مردمی و انقلابی برای بهبود شرایط اقتصادی جامعه، به صورت جد موضوعات حائز اهمیت استان گیلان را با بهره گیری از همه ظرفیت های موجود پیگیری کند. پیش از این سید محمد اسحاقی عهده دار معاونت هماهنگی امور اقتصادی استانداری گیلان بود.»

انتصاب محمدیان آن هم با حفظ سمت، به سرپرستی معاونت هماهنگی امور اقتصادی استانداری گیلان در حالی که صورت گرفته است که نگاهی به تحصیلات و کارنامه مدیریتی وی نشان ‌می‌دهد که محمدیان هیچ‌گونه تجربه و تخصصی در حوزه اقتصادی ندارد.

محمدیان دارای مدرک کارشناسی ارشد مدیریت و دانشجوی دکتری در رشته مدیریت منابع انسانی است و سوابقی همچون سرپرست بخشداری رانکوه، بخشداری مرکزی املش و معاونت فرمانداری این شهرستان و نیز معاونت فرمانداری شهرستان سیاهکل را در کارنامه خود دارد.

باتوجه به مشکلات بسیار زیاد گیلان در حوزه اقتصادی، بدون شک معاونت هماهنگی امور اقتصادی از مهم‌ترین معاونت‌های استانداری محسوب می‌شود و با انتصاب محمدیان به سرپرستی این حوزه که در روزهای آینده قرار است حکم معاونت وی هم صادر می‌شود، بیم آن می‌رود که استان گیلان با چالش‌های جدی‌تری روبرو شود.

جالب توجه است که از ۴ معاون اسدالله عباسی، ۲ نفر املشی هستند، با این حال مشخص نیست که انتصابات استانداری گیلان براساس رفاقت و خویشاوندسالاری است یا تجربه و تخصص، شاید هم قحط الرجال است و مردم از آن بی خبرند!