عضو هیئت رئیسه کمیسیون امنیت ملی گفت: در نشست روز گذشته کمیسیون سردار رضاییان هیچ اشاره‌ای به بازگشت ماشین‌های معروف به ون‌های گشت ارشاد نکرد و تاکید داشت که تمرکز پلیس در حوزه نظارت بر اماکنی است که تبدیل به منشأ بی‌عفتی در سطح شهر شده‌اند.

گیل خبر/ به گزارش تسنیم:یعقوب رضازاده عضو هیئت رئیسه کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی، با اشاره به نشست روز گذشته کمیسیون متبوعش گفت: جلسه دیروز کمیسیون با حضور سردار رضاییان رئیس سازمان اطلاعات فرماندهی کل نیروهای انتظامی کشور و همچنین رئیس پلیس اماکن برگزار شد. 

وی افزود: در این نشست سردار رضاییان ضمن تشریح آخرین تدابیر و اقدامات پیشگیرانه این فرماندهی در حوزه کنترل امنیت داخلی کشور، راهکارها و پیشنهادات لازم در این حوزه را به مجلس ارائه کرد. 

عضو هیئت رئیسه کمیسیون امنیت ملی با اشاره به توضیحات سردار رضاییان درباره گشت امنیت اخلاقی خاطرنشان کرد: رئیس سازمان اطلاعات فراجا درباره اقدامات پلیس برای مقابله با بی‌اخلاقی‌ها در حوزه حجاب تصریح کرد که با توجه به اینکه طرف‌های ما به نوعی مادران، همسران، دختران و بانوان جامعه هستند اولویت اصلی پلیس این است که با نهایت احترام نسبت به حفظ امنیت اخلاقی در جامعه اقدام کند. 

رضازاده ادامه داد: البته سردار رضاییان تاکید کرد که در کنار رویکرد فرهنگی که پلیس در مقابله با بی‌حجابی در سطح جامعه دارد، قطعا در مواجهه با عناصری که به شکل آموزش‌دیده و سازمان‌یافته اقدام به برهم‌زدن  نظم اخلاقی جامعه می‌کنند، بدون کوچک‌ترین مماشات برخورد می‌کند. 

این عضو کمیسیون امنیت ملی در پاسخ به این‌که آیا در نشست روز گذشته موضوع تحت عنوان بازگشت گشت امنیت اخلاقی مطرح شد یا خیر، تاکید کرد:‌ سردار رضاییان هیچ اشاره‌ای به بازگشت ماشین‌های معروف به ون‌های گشت ارشاد نکرد و تاکید داشت که تمرکز پلیس در حوزه نظارت بر اماکنی است که تبدیل به منشأ بی‌عفتی در سطح شهر شده‌اند.