رایزنی شهردار رشت و سفیر ایتالیا برای گسترش همکاری های اقتصادی؛
۱۴۰۲/۰۴/۲۵ ۲۱:۴۴ چاپ زمان مورد نیاز برای مطالعه: 3 دقیقه

شهردار رشت در دیدار سفیر کشور ایتالیا تاکید کرد: آماده‌ایم تا ظرفیت‌های این شهر را به ویژه در حوزه‌های اقتصادی، ساخت و ساز و بلندمرتبه‌سازی در اختیار سرمایه‌گذاران ایتالیایی قرار دهیم.

گیل خبر/ جزوپه پرونه، سفیر کشور ایتالیا با رحیم شوقی، شهردار رشت دیدار کرد و با وی در باب مشترکات موجود و زمینه‌های همکاری معماری، اقتصادی و سرمایه‌گذاری به گفت‌وگو و تبادل نظر پرداخت.

شهردار رشت در جلسه‌ای که به همین مناسبت و با حضور سفیر کشور ایتالیا در جمهوری اسلامی ایران برگزار شد ضمن خوش آمدگویی به سفیر ایتالیا رشت بزرگترین شهر شمال ایران و از شهرهای با مزیت ویژه گردشگری خواند و گفت: سالانه به ویژه در فصول بهار و تابستان، تعداد بسیار زیادی مسافر و گردشگر خارجی از کشورهای مختلف وارد شهر رشت می‌شوند.

وی با بیان اینکه رشت به شهر اولین‌ها شهرت دارد، ادامه داد: نوع اقلیم و شرایط جغرافیایی شهر رشت از طرفی آب و هوای شبه مدیترانه‌ای که مشابه اروپا و برخی از شهرهای کشور ایتالیاست باعث شده میزان بارندگی رشت چندین برابر فلات مرکزی ایران باشد که این امر قطعا از چهره شهر و سرسبزی آن پیداست.

شوقی ادامه داد: شهرداری رشت از گسترش و تعمیق ارتباطات و همکاری خود در بخش‌های سرمایه‌گذاری با شهرهای مختلف کشور ایتالیا استقبال می‌کند.

وی ضمن اشاره به جای گرفتن نام رشت در بین شهرهای خلاق خوراک جهان در سازمان جهانی یونسکو افزود: تنوع خوراک شهر رشت در کشور ایران بی‌نظیر است به طوری که بیش از ۴۰۰ نوع غذا در آن شناسایی شده است بنابراین در این زمینه هم امکان همکاری مشترک بین رشت و شهرهای مختلف کشور ایتالیا وجود دارد.

شوقی افزود: شهرداری رشت آماده است تا با هماهنگی مجموعه اقتصادی سفارت ایتالیا ظرفیت‌های این شهر را به ویژه در حوزه‌های اقتصادی، بلندمرتبه سازی، معماری و شهرسازی در اختیار سرمایه‌گذاران ایتالیایی قرار دهد و در این مسیر هرگونه همکاری که لازم باشد از صدور مجوز گرفته تا هماهنگی بین دستگاه‌های مختلف را انجام خواهد داد.

شهردار رشت از بررسی و مطالعات خواهرخواندگی رشت و شهر پالرموی ایتالیا خبرداد و افزود: سفیر ایتالیا خواستار ایجاد زیرساخت‌های لازم برای افزایش مناسبات اقتصادی و گردشگری این ۲ شهر شد.

سفیر ایتالیا در ایران هم در این دیدار با اشاره به ظرفیت‌های جغرافیایی رشت و زیرساخت‌های گردشگری این شهر از آمادگی کشورش برای پیوند خواهرخواندگی شهر پالرموی ایتالیا با رشت خبرداد.

وی ضمن اعلام آمادگی برای گسترش همکاری‌ها با شهر رشت عنوان کرد: شهر رشت از حیث آب و هوایی و جغرافیایی با شهرهای اروپایی و ایتالیا مشترکات زیادی دارد و به نظر می‌رسد می‌توان فعالیت‌های اقتصادی و تجاری بین رشت و شهرهای ایتالیا را گسترش بخشید.

جوزپه پرونه ضمن اشاره به سابقه فرهنگی، هنری و اهمیت اقتصادی، تجاری، صنعت و کشاورزی در کشور ایتالیا تصریح کرد: در طول تاریخ، ایتالیا همواره روابط نزدیکی به ویژه از حیث اقتصادی با ایران داشته است و امروز هم این بستر همکاری بین شرکت‌های ایتالیایی و ایرانی به خوبی فراهم است.

سفیر کشور ایتالیا ضمن دعوت از شهردار رشت برای سفر به این کشور جهت بازدید از بخش‌های اقتصادی آن تصریح کرد: شهر رشت فرصت‌های بسیار زیادی برای سرمایه‌گذاری در حوزه سرمایه‌گذاری و گردشگری دارد و می‌تواند به مرکز مبادلات تجاری بین ایران و ایتالیا تبدیل شود.

همرسانی کنید:
برچسب‎ها : شهرداری رشت

نظر شما:

security code