۱۴۰۲/۰۴/۲۵ ۰۸:۴۱ چاپ زمان مورد نیاز برای مطالعه: 1 دقیقه

رئیس صداوسیما گفت: با بهره‌ بردن از ویژگی‌های هوش مصنوعی و واقعیت افزوده، تولیدات فیلم و سریال‌ها وارد مرحله جدیدی می شود.

گیل خبر/ به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی سیما، پیمان جبلی، رئیس سازمان صداوسیما با حضور در استودیوی نوین و واقعیت مجازی مستقر در ساختمان سیما در جریان تولید محتوا برای فیلم و سریال و پویانمایی در فضای واقعیت مجازی قرار گرفت.

جبلی در جریان این بازدید گفت: صداوسیما برای تولید محتوای فاخر نیاز به استفاده از فناوری‌های نوین دارد که بخشی از این فناوری با بهره‌گیری از هوش مصنوعی و واقعیت افزوده یا واقعیت مجازی مهیا می‌شود.

وی خاطرنشان کرد: فناوری‌های نوین در حوزه تصویر سهم مهمی در کاهش هزینه‌ها دارند. هیچ دستگاه تولید محتوایی نمی‌تواند متناسب با هزینه تولید پیش برود و برای همراهی و همگامی‌با تحولات فرهنگی باید از فناوری‌های روز برای کاهش هزینه‌ها و افزایش بهره‌وری در تولید استفاده کرد.

رئیس صداوسیما با اشاره به اهمیت استفاده از فناوری‌های نوین و هوش مصنوعی در تولید سریال‌های فاخر نیز اظهار کرد: استفاده از نرم‌افزارها و فناوری‌هایی که منجر به کاهش هزینه تولید، صرفه‌جویی در زمان و بالا رفتن کیفیت تولید می‌شود برای ما اهمیت دارد و تلاش می‌کنیم زمینه را برای استفاده از این فناوری‌ها در رسانه ملی فراهم کنیم.

جبلی در پایان ابراز امیدواری کرد که با همراهی مرکز فنی تولید سیما و با بهره‌ بردن از ویژگی‌های هوش مصنوعی و واقعیت افزوده، تولیدات فیلم و سریال‌ها وارد مرحله جدیدی شود.