۱۴۰۲/۰۴/۲۱ ۱۶:۰۲ چاپ زمان مورد نیاز برای مطالعه: 1 دقیقه

با وجود اینکه نرخ هر کیلوگرم شکر در اوخر اردیبهشت ماه سال جاری افزایش یافت و از ۱۵ هزار و ۵۰۰ تومان به ۲۸ هزار تومان تغییر کرد، اما نرخ‌های مصوب رعایت نمی‌شود و بر اساس مشاهدات میدانی ۳۲ تا ۳۷ هزار تومان به فروش می‌رسد.

گیل خبر/ به گزارش تسنیم، با وجود اینکه قیمت شکر در  اردیبهشت ماه سال جاری به یکباره  از هر کیلوگرم 15 هزار  و 500 تومان به 28  هزار تومان( نرخ خرده فروشی) رسید اما این نرخ در بازار رعایت نمی‌شود و هر کیلوگرم شکر سفید به صورت فله در بازار 32 تا 40 هزار تومان به فروش می رسد.

با وجود حمایت های دولت برای واردات  تولید این محصول، قرار گیری در دسته کالاهای اساسی کالاهای اساسی و تعیین نرخ مالیات یک درصدی اما این تلاش‌ها برای فروش شکر با قیمت مناسب راه به جایی نبرده است.

گزارش‌های میدانی نشان می‌دهد علاوه بر عدم رعایت نرخ مصوب شکر در فروش به صوری فله، در فروش به صورت بسته بندی نیز قیمت‌های مصوب رعایت نمی‌شود به طوری که شکر بسته بندی 700 گرمی 44 هزار و 700 تومان، یک کیلوگرمی 37 هزار تومان و شکر با وزن 2.7 کیلوگرمی 97 هزار و 200 تومان به فروش می‌رسد.

از نکات جالب توجه در این خصوص عرضه محدود شکر بسته بندی شده با وزن 900 گرمی است که نرخ مصوب دارد؛  و شرکت‌های بسته بندی شکر با تغییر وزن، این محصول را با نرخ دلخواه خود به فروش می‌رسانند.

بنابراین گزارش موضوع گران  فروشی شکر را از وزارت جهاد کشاورزی، بازرسی و نظارت بر کالای اساسی این وزارتخانه و انجمن صنفی کارخانه‌های قند و شکر ایران پیگیری به عمل آمد اما تا به این لحظه نتیجه‌ای نداشت و حاضر به اطلاع رسانی در این باره نشدند.

همرسانی کنید:
برچسب‎ها : شکر

نظر شما:

security code