رپورتاژ خبری؛
۱۴۰۲/۰۴/۲۱ ۱۰:۳۱ چاپ زمان مورد نیاز برای مطالعه: 4 دقیقه

در اوایل اکثر بازی‌های تلفن همراه صرفاً جهت گذراندن وقت بود و هیچ هدف خاص دیگری را دنبال نمی‌کرد؛ اما به‌مرورزمان و با پیشرفت کمپانی‌های سازنده بازی برای تلفن همراه، شاهد منتشرشدن بازی‌های جدیدتری با خط داستانی جذاب و هم چنین آموزنده شدیم. برخی از این بازی‌ها حتی به موفقیت جهانی نیز دست یافتند و در سراسر دنیا معروف شدند. یکی از این بازی‌ها Blooket است که جای خود را در بین معلمان و دانش‌آموزان به دلیل یادگیری راحت آموزش درس باز کرد و باهدف جذاب کردن یادگیری به موفقیت‌های زیادی رسید. در ادامه به بررسی آن می‌پردازیم تا وجه تمایز این بازی را با بازی‌های دیگر تشخیص دهیم.

بازی Blooket چیست؟

Blooket یک پلت فرم بازی آموزشی آنلاین است که به دانش‌آموزان و معلمان اجازه می‌دهد از طریق آزمون‌ها و بازی‌های تعاملی ایجاد، بازی و یادگیری کنند. Blooket طراحی شده است تا یادگیری را برای دانش‌آموزان در هر سنی جذاب و لذت‌بخش کند.این پلتفرم طیف گسترده‌ای از حالت‌ها و فعالیت‌های بازی را ارائه می‌دهد، از جمله آزمون‌های جذاب، فلش کارت، بازی‌های مسابقه و موارد دیگر. کاربران می‌توانند بازی‌های خود را بسازند یا از میان کتابخانه‌ای از بازی‌های ازپیش‌ساخته شده که توسط سایر معلمان و دانش‌آموزان به اشتراک گذاشته شده است، انتخاب کنند.

خصوصیات بازی های Blooket

بازی‌های Blooket قابل‌تنظیم هستند و به مربیان این امکان را می‌دهند که محتوا را با موضوعات خاص و اهداف آموزشی تنظیم کنند. معلمان می‌توانند بازی‌هایی ایجاد کنند که با برنامه درسی آنها هماهنگ باشد، مفاهیم کلیدی را تقویت کرده و دانش‌آموزان را ارزیابی کند. آنها همچنین می‌توانند پیشرفت و عملکرد دانش‌آموزان را از طریق پلتفرم پیگیری کنند.
یکی از ویژگی‌های قابل‌توجه Blooket ماهیت اجتماعی و تعاملی آن است. دانش‌آموزان می‌توانند بازی‌ها را به‌صورت انفرادی انجام دهند یا به جلسات چندنفره بپیوندند که در آن با هم‌کلاسی‌های خود یا سایر بازیکنان از سراسر جهان به رقابت بپردازند. این جنبه باعث ایجاد رقابت سالم، همکاری و مشارکت در بین دانش‌آموزان می‌شود.
Blooket یک رابط کاربرپسند با گرافیک‌های رنگارنگ و جذاب ارائه می‌دهد که تجربه یادگیری را فراگیرتر و لذت‌بخش‌تر می‌کند. این برنامه از موضوعات مختلفی از جمله ریاضی، علوم، تاریخ، هنرهای زبانی و غیره پشتیبانی می‌کند.

images_1689079192_64ad4d989ce40.png

طریقه استفاده از بازی Blooket چگونه است؟

برای استفاده از Blooket، معلمان باید یک حساب کاربری ایجاد کرده و کلاس‌های خود را راه‌اندازی کنند. سپس می‌توانند بازی بسازند یا کتابخانه بازی را برای یافتن فعالیت‌های مرتبط کاوش کنند. دانش‌آموزان می‌توانند از طریق یک کد منحصر به فرد ارائه شده توسط معلم خود به بازی‌ها دسترسی داشته باشند یا به بازی‌های عمومی موجود در پلت فرم بپیوندند.

Blooket Code چیست؟

Blooket Code که به نام شماره شناسه بازی نیز شناخته می‌شوند، برای شرکت در بازی‌های Blooket استفاده می‌شوند، خواه از طریق پلتفرم Blooket یا جریان‌های YouTube قابل دسترسی باشند. Blooket Codes to Join برای پیوستن به جریان های زنده ضروری هستند و Blooket اجازه می دهد تا بازی ها به صورت آنلاین بدون نیاز به ثبت نام فردی دانش آموز با استفاده از کد بازی انجام شوند.
معلمان با ورود به سیستم با کد بازی Blooket بازی ها را آغاز می کنند. دانش آموزان می توانند با استفاده از آواتار یا نام مستعار به جای نام واقعی خود بازی کنند. معلمان می توانند مشارکت دانش آموزان را پیگیری کنند و زمانی که همه آماده هستند بازی ها را آغاز کنند. همچنین معلمان توانایی مدیریت و نظارت بر رفتار دانش آموزان در طول بازی ها را دارند.

images_1689079212_64ad4dacc24f5.jpg

به‌ عنوان کلام اخر، Blooket یک رویکرد تعاملی و بازی‌سازی شده برای یادگیری ارائه می‌کند و آن را به یک انتخاب محبوب در بین مربیان و دانش‌آموزان تبدیل می‌کند. با ترکیب آموزش و سرگرمی، هدف آن افزایش مشارکت دانش‌آموز، حفظ و عملکرد کلی تحصیلی است.هم چنین بد نیست بدانید در زمینه Blooket Codes میتوانید به سایت https://godcheat.com/ مراجعه کرده و علاوه بر کدهای بازی به پاسخ هر سوالی که درباره بازی دارید، برسید.

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code