رئیس سازمان سنجش آموزش کشور اعلام کرد؛
۱۴۰۲/۰۴/۱۴ ۱۹:۳۲ چاپ زمان مورد نیاز برای مطالعه: 2 دقیقه

رئیس سازمان سنجش با تاکید بر اینکه کم کم به سمت حذف کنکور حرکت می‌کنیم، گفت: در حال حاضر ۸۵ درصد پذیرش در دانشگاه‌ها از طریق پذیرش بر اساس سوابق تحصیلی انجام می‌شود.

گیل خبر/ به گزارش ایسنا، دکتر عبدالرسول پورعباس در حاشیه بازدید از حوزه امتحانی داوطلبان نوبت دوم کنکور ۱۴۰۲ در دانشگاه صنعتی امیرکبیر گفت: امروز حدود ۴۸۰ هزار نفر در آزمون‌های اختصاصی گروه‌های آزمایشی علوم ریاضی و علوم انسانی شرکت کردند و داوطلبان گروه آزمایشی هنر نیز عصر امروز به رقابت می‌پردازند.

رئیس سازمان سنجش آموزش کشور در ادامه تصریح کرد: استرس کنکور برای این است که همه داوطلبان بتوانند کنکور خوبی را برگزار کنند و مشکلی نباشد. بنده هم که به عنوان رئیس سازمان سنجش اینجا هستم، استرس دارم.

وی با بیان اینکه سوابق تحصیلی داوطلبان از شنبه در سایت آموزش و پرورش منتشر می‌شود، گفت: داوطلبان باید سوابق تحصیلی خودشان را کنترل کنند. تا آخر تیر ماه نیز نمرات باید اعلام شود.

رییس سازمان سنجش آموزش کشور خاطر نشان کرد: سعی داریم به سمت حذف کنکور حرکت کنیم. به سمتی حرکت می کنیم که سوابق تحصیلی و آموزش در دبیرستان ها هویت پیدا می کند و بحث تعلیم و تربیت و پرورش شکل بهتری پیدا کند.

پورعباس با بیان اینکه در بیش از ۸۵ درصد ظرفیت های دانشگاه بدون رقابت کنکور دانشجو پذیرفته می شود، افزود: در حدود ۱۵ درصد ظرفیت که دارای حساسیت است، رقابت کنکور نقش دارد، اما در آینده نزدیک به نقطه ای می رسیم که نقش کنکور را کم رنگ و کم رنگ تر کنیم.

وی درباره داوطلبان گروه هنر و علاقه‌مندان رشته‌های علوم ورزشی نیز گفت: در اطلاعیه ای که ۲۶ تیرماه منتشر می شود شرایط آزمون عملی اعلام می شود. مهلت اعلام علاقه‌مندی هم تا ۱۹ تیرماه ادامه دارد.

رئیس سازمان سنجش آموزش کشور در پایان از تلاش این سازمان برای برگزاری کنکور الکترونیکی از سال آینده خبر داد.