امام جمعه رشت:
۱۴۰۲/۰۴/۰۹ ۱۸:۳۳ چاپ زمان مورد نیاز برای مطالعه: 5 دقیقه

آیت الله فلاحتی، امام جمعه رشت با بیان اینکه کشف حجاب ‌دیگر قابل پذیرش نیست، گفت: بدانید امت حزب‌الله و زنان محجبه منتظر یک اشاره هستند تا جلوی این حرکت گرفته شود.

گیل خبر/ به گزارش تسنیم:  امام جمعه رشت با بیان اینکه کشف حجاب ‌دیگر قابل پذیرش نیست، گفت: بدانید امت حزب‌الله و زنان محجبه منتظر یک اشاره هستند تا جلوی این حرکت گرفته شود.

آیت‌الله رسول فلاحتی ظهر امروز در خطبه‌های نماز جمعه در مصلی امام خمینی(ره) رشت با اشاره به توصیه دین‌ مبین اسلام مبنی رعایت حقوق دیگران در تعهدات و معاملات با سایر انسان‌ها اظهار داشت: پیامبر اکرم(ص) در راستای رعایت حقوق و تعهدات مسلمانان با سایر جوامع اسلامی، مسلمانان را سفارش به وفای به عهد و تعهدات نسبت مسلمانان و حتی کافران کردند.

امام جمعه رشت به تاکیدات اسلام پیرامون توجه به پدر و مادر، حفظ و حراست از امانتِ دیگران و بازگرداندن امانت اشاره و بیان کرد: طبق سفارش اسلام، پدر و مادر حتی اگر کافر باشند،‌ باید مورد توجه و احترام باشند.

آیت‌الله فلاحتی خاطرنشان کرد: از جمله صفات انسان‌های صالح و مسلمانانِ راستین این است که در امانات و تعهدات، حقوق دیگران را رعایت کرده و وفای به عهد دارند.

وی با اشاره به حمله پلیس به مقر منافقین در آلبانی تصریح کرد: امام هادی(ع) فرمودند «کسی‌که از خدا پروا کند و مطیع خدا باشد، مردم نیز از او پروا می‌کنند اما کسی‌که غضب خدا را دنبال کند، خشم مخلوقین نیز شامل حال او خواهد شد».

نماینده ولی‌فقیه در استان گیلان به روز شهرداری و دهیاری‌ها اشاره و بیان کرد: امیدواریم شهرداری و دهیاران برای ساماندهی شهرها و روستاها تلاش مضاعفی داشته باشند زیرا مردم آنان را انتخاب کردند تا شاهد خدمات‌دهی آنان باشند.

وی ضمن محکومیت اقدام سخیف و نابخردانه کشور سوئد در ارائه مجوز اهانت به قرآن کریم به بعضی افراد افزود: آنها با اهانت و آتش زدن قرآن در واقع خود را آتش زده‌اند زیرا دل‌های آزادگان جهان بیشتر متوجه قرآن خواهد شد، از طرفی بیش از هزار و 400 سال است که قرآن کریم بر فراز تاریخ بشر حکم‌رانی کرده و هرچه از تاریخ بشر می‌گذرد، آیات نورانی قرآن در قلوب مردم بیشتر نفوذ می‌کند حتی رییس جمهور روسیه اعلام کرد که این کشور احترام زیادی برای قرآن قائل است و توهین به آن را جرم می‌داند.

امام جمعه رشت با اشاره به پدیده شوم کشف حجاب و تعداد معدودی از زنان که مرتکب این جرم شده‌اند گفت: اقدامات لازم برای مقابله با این پدیده شوم در حال انجام است البته دشمنان دست از  دشمنی برنمی‌دارند اما ما هم در برابر آن‌ها، نقشه و برنامه داریم.

آیت‌الله فلاحتی، انقلاب اسلامی ایران را بزرگترین پدیده قرن و قرون متمادی بعد از بعثت پیامبر اکرم(ص) دانست و بیان کرد: آنان که از سال 42 با امام(ره) و انقلابیون واقعی بودند، درجا نزده و عقب‌نشینی نکردند، آن‌ها که ریزش کردند از ابتدا انقلابی نبودند زیرا انقلابی بودن دارای رسم و رسوم ویژه است.

 
نماینده ولی‌فقیه در استان گیلان با بیان اینکه روز به روز به تعداد طرفداران و حامیان نظام اسلامی در داخل و خارج از مرزهای جمهوری اسلامی افزوده می‌شود افزود: حضور باشکوه مردم در مراسمات و راهپیمایی 13 آبان، تشییع پیکر سردار شهید حاج قاسم سلیمانی و همچنین شرکت گسترده جوانان در مراسمات دینی همچون اعتکاف نشان می‌دهد مردم ما ریزش و عقب‌نشینی نکرده‌اند و انقلاب با سرعت به راهش ادامه می‌دهد.

وی با اشاره به اینکه مردم مسلمان ایران به‌ویژه شیعیان در طول تاریخ و بعد از ورود اسلام به جامعه ایرانی همواره طرفدار ارزش‌های اسلامی بوده‌اند گفت: عملیاتی شدن احکام و ارزش‌های اسلامی جزو مطالبات مردم بود اما اقتصاد هدف و مقصد اساسی نبوده و نیست بلکه وسیله‌ای برای رسیدن به ارزش‌ها و احیای تمدن اسلامی بوده است.

امام جمعه رشت ادامه داد: دشمنان از همه ابزارهای رسانه‌ای خود برای عدم پایبندی مردم به قوانین اسلام بهره می‌گیرند و لذا هر زنی که چادر به سر داشته باشد و به قوانین اسلام عمل کند همچون موشکی بر قلب استکبار جهانی و خاری در چشم‌‌شان است، به همین خاطر، قرآن دستور داده که به قوانین اسلام عمل شود تا کافران و مشرکان خشمگین شوند.

آیت‌الله فلاحتی با بیان اینکه منافقان 17 هزار نفر از مردم کشورمان را به خاک و خون کشیدند تا جلوی عمل به قوانین اسلام را بگیرند و در اغتشاشات چند ماه گذشته نیز به‌دنبال آدم‌کشی بودند افزود: افرادی که اغتشاشات را به مطالبات مردم ربط می‌دهند آیا از سیاست چیزی می‌فهمند؟ چطور شرکت‌کنندگان اغتشاشات را مطالبه‌گر می‌دانند در حالی‌که این افراد، حرکات مارکسیستی، ضدخدا و پیامبر داشتند و بیشتر آن‌ها از خانواده‌های اعدامی، سلطنت‌طلبان و منافقین و عده‌ای هم فریب‌خورده بودند.

نماینده ولی‌فقیه در استان گیلان اضافه کرد: جوانان و دختران باحجاب و متدین این شهر بغضی در گلو دارند زیرا شهری که خیابان‌هایش مزین به نام شهداست نباید شاهد صحنه‌های بدحجابی باشد اما آن دسته از زنانی که رهبری کشف حجاب را بر عهده دارند مراقب رفتارهای خود باشند و بدانند امت حزب‌الله و زنان محجبه منتظر یک اشاره هستند تا جلوی این حرکت گرفته شود چراکه کشف حجاب جرم بوده و مخالفت صریح با خدا و قرآن است البته‌ حساب فریب خورده‌ها جداست و از دستگاه‌ قضا هم انتظار داریم که سردسته‌های دستگیرشده‌ آنان، مورد ترحم قضایی قرار نگیرند بلکه باید مجازات شوند و مجازات آنان هم اعلام شود.

آیت‌الله فلاحتی با بیان اینکه هنجارشکنی برای هیچ جامعه‌ای مورد پذیرش نیست متذکر شد: مسئولان استان گیلان نیز در راستای کنترل این پدیده شوم در حال اقدام هستند و دشمنان هم متوجه شدند که در حال اقدام هستیم اما این هشداری است که خود را جمع کنند.