۱۴۰۲/۰۴/۰۸ ۱۱:۲۰ چاپ زمان مورد نیاز برای مطالعه: 2 دقیقه
قیمت خودرو امروز 8 تیر/ بازار خودرو قفل شد!

باوجود رشد اندک قیمت خودرو طی هفته گذشته، از آغاز هفته اخیر، روند قیمت‌ها دوباره نزولی شده و به‌نظر بازار میل به‌بازگشت از خود نشان نمی‌دهد. متقاضی زیادی برای خودرو پیدا نمی‌شود و فروشندگان، انعطاف بیشتری از خود نشان می‌دهند.

گیل خبر/ به نقل از تجارت نیوز؛ قیمت خودرو امروز 8 تیرماه 1402، باتوجه به قیمت‌های اعلامی وب‌سایت کارنامه، باکاهش نسبی همراه بود.

بازار خودرو از ماه‌های گذشته در یک چرخه کاهش و رکود گیر کرده و به‌دلیل نبود خریدار، توان صعود بیشتر را ندارد. از سوی دیگر کاهش‌های عجیبی که این بازار با آغاز ثبت‌نام خودرو در سامانه یکپارچه تجربه کرد، و همچنین افزایش نرخ‌های درب کارخانه، اختلاف قیمت کارخانه و بازار را تا حد بسیاری پایین آورد و به‌قیمت‌ها توان کاهش بیشتر را نداد.

قیمت خودروهای داخلی

در سایت‌های خرید و فروش، قیمت خودرو در لحظه نگارش این گزارش به شرح زیر ثبت شده است.

پراید 111 و پراید 131 که اقتصادی‌ترین سدان‌های بازار محسوب می‌شود، هردو با حدود 5 میلیون کاهش، به‌ترتیب با قیمت‎‌های 340 میلیون و 325 میلیون تومان رسید.

کوئیک دنده‌ای S اما، به‌نسبت دیگر محصولات، کاهش قیمت کمتری‌را داشته است. این خودرو با دو میلیون تومان کاهش به نرخ 356 میلیون تومان معامله شد.

پژو 206 تیپ 2 از هاچ‌بک‌های پرطرفدار فرانسوی نیز همانند پراید، با 5 میلیون تومان کاهش، به‌قیمت 505 میلیون تومان خرید و فروش شد.

اما پژو پارس LX TU5، جزو معدود خودروهای بازار بود که کاهش قیمتی تجربه نکرد. به‌این ترتیب این سدان ایران خودرو با نرخ 640 میلیون تومان معامله شد.

قیمت خودروهای مونتاژی

بازار خودروهای مونتاژی و خارجی اما برخلاف داخلی‌های بازار، در برابر کاهش، از خود مقاومت نشان داده و قیمت خودرو در اکثر محصولات ثابت ماند.

ام‌وی‌ام X22 PRO یکی از کراس‌اوورهای چینی بازار بوده که پس‌از رسیدن به کانال یک میلیاردی، سرانجام در قیمت یک میلیارد و 10 میلیون تومان ساکن شد.

بسترن B30 نیز پس‌از کاهش‌های پی‌در پی طی هفته‌های گذشته، چند روزیست که با قیمت یک میلیارد و 240 میلیون تومان درحال خرید و فروش است.

جک S5 نیوفیس که رکورد بیش‌ترین کاهش قیمت در یک روز را نصیب خود کرد، تنها توانست 15 میلیون تومان پایین‌تر از روز گذشته معامله شود. به‌این ترتیب این کراس‌اوور چینی باقیمت یک میلیارد و 400 میلیون تومان معامله شد.

اما فیدلیتی پرایم 5 نفره، جزو معدود خودروهای بازار بود که برخلاف کلیت بازار، افزایش قیمت اندکی را تجربه کرد. این خودرو با 10 میلیون تومان افزایش، با نرخ یک میلیارد و 720 میلیون تومان خرید و فروش شد.

پیش‌بینی قیمت خودرو در روزهای آینده

به‌دلیل تعطیلی پیش‌رو، انتظار نمی‌رود که برای روز جمعه تغییراتی در قیمت خودرو انجام پذیرد. بازار خودرو در انتظار یک رخ‌داد اساسی همانند آغاز واردات خودروهای کارکرده است و تا زمانی که یکی از اخبار مهم این حوزه وارد فاز عملیاتی نشود، بازار در ثبات کامل به‌سر خواهد برد.