۱۴۰۲/۰۴/۰۸ ۰۹:۵۱ چاپ زمان مورد نیاز برای مطالعه: 2 دقیقه

نماز پرفیض عید سعید قربان در سراسر استان گیلان و در رشت به امامت آیت‌الله رسول فلاحتی نماینده ولی‌فقیه در استان اقامه شد.

گیل خبر/ به نقل از تسنیم؛ نماز پرفیض عید سعید قربان صبح امروز در سراسر استان گیلان و در رشت با حضور مردم مؤمن و خداجو به امامت آیت‌الله رسول فلاحتی نماینده ولی‌فقیه در استان در مصلی امام خمینی(ره) رشت اقامه شد.

نماینده ولی‌فقیه در استان گیلان در خطبه‌های نماز عید قربان در رشت ضمن تبریک عید قربان به همه مسلمانان اظهار داشت: جریان حضرت ابراهیم(ع) و اسماعیل(ع) برای همه نسل‌ها در همه دوران‌ها چند درس دارد و درس نخست، بندگی خداست.

آیت‌الله رسول فلاحتی تسلیم بودن را فوقِ بندگی دانست و افزود: حضرت ابراهیم(ع) هیچ‌وقت درباره آنچه که در خواب دیده بود، به خدا اعتراض نکرد و خداوند نیز در قرآن کریم از آن حضرت به دلیل عبودیت و تسلیم بودن وی، با عظمت یاد کرده است.

امام جمعه رشت با بیان اینکه حضرت ابراهیم(ع) و اسماعیل(ع) هر دو تسلیمِ اوامر خداوند بودند تصریح کرد: حضرت اسماعیل(ع) هم تسلیم ولی خدا بود و به پدرش فرمود «آنچه که مأموری، انجام بده» و این نشان از ولایت‌پذیری حضرت اسماعیل(ع) دارد.

وی بندگی را نشانه آزادگی، حریت، کرامت و انسانیت دانست و متذکر شد: خروج از بندگی با ویرانگری همراه است و لذا در طول تاریخ، هرجا که مردم از ولی خدا پیروی کردند، موفق بودند و نمونه بارز این پیروی در نظام جمهوری اسلامی است چراکه مردم عزیزِ ایران نیز از امامین انقلاب پیروی کردند و هر روز شاهد رویش‌های مردمی هستیم.

نماینده ولی‌فقیه در استان گیلان ادامه داد: خداوند پس از 44 سال، خانه عنکبوتی منافقان را تبدیل به ویرانه کرد و گروهک‌هایی همچون کومله، دموکرات و پژاک که از سلطنت‌طلبان و ساواک و... دور هم جمع شده بودند مانند گرگ به جان هم افتاده‌اند و روز به روز در حال مضمحل شدن هستند؛ آن‌ها که هنوز از این گروهک‌ها حمایت می‌کنند دست از حمایت‌شان بردارند زیرا روسیاه خواهند شد.

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code