۱۴۰۲/۰۴/۰۶ ۲۰:۴۰ چاپ زمان مورد نیاز برای مطالعه: 1 دقیقه

بر اساس آمار‌های گمرک در سه ماهه اول سال ۱۴۰۲ تعداد ۲۴۱ دستگاه خودرو به ارزش ۵ میلیون و ۶۰۰ هزار دلار وارد کشور شده است. براین اساس عمده خودرو‌های وارداتی در این مدت شامل آمبولانس و عمده‌ترین برند خودرو‌های سواری متعلق به برند زوتی (ZOTYE)، چانگان و بنز (آمبولانس) بوده است.

 گیل خبر/ به نقل از تسنیم؛ گمرک ایران جزئیات واردات خودرو در ۳ ماهه نخست سال ۱۴۰۲ را اعلام کرد.

بر اساس آمارهای گمرک در سه ماهه اول سال 1402 تعداد 241 دستگاه خودرو به ارزش 5 میلیون و 600 هزار دلار وارد کشور شده است .

براین اساس عمده خودروهای وارداتی در این مدت شامل آمبولانس و عمده ترین برند خودروهای سواری متعلق به برند زوتی (ZOTYE) ، چانگان و بنز (آمبولانس) بوده است.

گمرک ایران همچنین در خصوص خودروهای در جریان تشریفات ترخیص اعلام کرد : از اول بهمن ماه 1401 تا 31 خرداد ماه 1402 بر اساس آخرین اطلاعات استخراج شده از سامانه آمار تجارت خارجی سازمان، تعداد 768 دستگاه خودرو به ارزش 12 میلیون و 500 هزار دلار به دلیل عدم دریافت مجوزهای ترخیص، عدم صدور کد رهگیری بانک و یا عدم پرداخت حقوق ورودی در حال انجام تشریفات ترخیص می‌باشند.

همچنین عمده خودروهای سواری در جریان تشریفات ترخیص طی مدت مورد بررسی متعلق به گمرکات شهید باهنر بندرعباس، غرب تهران و گمرک تهران هستند که به ترتیب سهم هر یک از گمرکات یاد شده 48 ، 30 و 7 درصد از ارزش دلاری خودروها است.