۱۴۰۲/۰۴/۰۵ ۱۶:۱۲ چاپ زمان مورد نیاز برای مطالعه: 1 دقیقه

 اتحادیه اروپا هفت فرد ایرانی را با مطرح کردن ادعای نقض حقوق بشر علیه آن‌ها در فهرست تحریم‌های خود قرار داد، نام سید نادر صفوی میرمحله فرماندار شهرستان رضوانشهر در استان گیلان و سید خلیل صفوی فرمانده نیروی انتظامی رضوانشهر نیز در این لیست قرار دارد.

گیل خبر/ به گزارش ایسنا و به نقل از خبرگزاری رویترز، اتحادیه اروپا امروز در بیانیه‌ای اعلام کرد که ۷ فرد ایرانی را با ادعای «نقض حقوق بشر» علیه آن‌ها به فهرست تحریم‌های خود اضافه می‌کند.

سید محمد موسویان دادستان عمومی و انقلاب استان اصفهان، سید علی زارع نوری مشاور دادگاه کیفری استان اصفهان، سید نادر صفوی میرمحله فرماندار شهرستان رضوانشهر در استان گیلان، سید خلیل صفوی فرمانده نیروی انتظامی رضوانشهر، سید عباس حسینی فرماندار آمل در استان مازندران و مجتبی فدا فرمانده سپاه صاحب الزمان(عج) استان اصفهان، رشید کبودوندی فرمانده سپاه امام حسین(ع) کرج استان البرز، افرادی هستند که به بهانه مسائل حقوق بشری تحریم شده‌اند.

ناصر کنعانی، سخنگوی وزارت خارجه کشورمان در نشست خبری امروز   در مورد بسته تحریمی حقوق بشری اتحادیه اروپا علیه ایران تصریح کرد: آنچه که اتحادیه اروپا در این زمینه دنبال می‌کند یک مسیر باطل است و در واقع یک اقدام غیر سازنده است. از یک طرف درخواست برای گفت‌وگو مطرح می‌شود و از یک طرف دیگر بر استفاده از یک ابزار غیر سازنده اصرار ورزیده می‌شود. این دو با یکدیگر متناقض و دوگانه هستند. روند اتخاذ شده باطل و بدون نتیجه است. اتحادیه اروپا باید رفتار خود را در این زمینه اصلاح کند و از گذاشتن پای خود جای پای آمریکا خودداری کند. استفاده از این ابزار (تحریم) صرفا به ضرر ایران نیست و طرف‌های مقابلی نیز که از این روند و از این ابزار استفاده می‌کنند نیز ضرر می‌کنند.