۱۴۰۲/۰۴/۰۴ ۱۷:۵۶ چاپ زمان مورد نیاز برای مطالعه: 2 دقیقه
قیمت خودرو امروز ۴ تیر ۱۴۰۲/ افزایش ۲۰ میلیونی ۲۰۶ تیپ ۲+جدول

با آغاز روند معاملات از ابتدای هفته، قیمت خودرو با شیب ملایمی افزایش داشت. به‌طوری که اغلب خودروهای تولید داخلی، نسبت به روز گذشته افزایش محسوسی تجربه کردند.

گیل خبر/ به گزارش تجارت‌نیوز، قیمت خودرو امروز ۴ تیر ماه ۱۴۰۲، باتوجه به قیمت‌های اعلامی وب‌سایت کارنامه، با افزایش محسوسی نسبت به روز گذشته همراه بود.

بازار خودرو تقریباً از ابتدای هفته گذشته، روند نزولی خود را متوقف کرده و با شیب بسیار ملایمی رو به بالا گذاشت. اغلب خودروها در بیشترین حالت ممکن، ۳ الی ۴ درصد افزایش قیمت داشتند و برخی دیگر، یا افزایشی نداشته و یا این افزایش، در حد بسیار اندک بود.

به‌دلیل افزایش قیمت درب کارخانه و از سوی دیگر کاهش قیمت بازار، باوجود نبود تقاضا و عرضه شدید، بازهم توان کاهش قیمت در بازار به‌چشم نمی‌خورد. از سوی دیگر همان‌طور که اشاره شد، یکی از دلایل افزایش قیمت که تقاضای خودرو باشد، در بازار بسیار اندک بوده و بنابراین، افزایش چشم‌گیری در بازار به‌چشم نمی‌خورد.

حتی احتمال می‌رود که این افزایش قیمت نسبی که از روز گذشته بر بازار حاکم است، به‌دلیل نوسانات رو به بالای نرخ ارز از روز گذشته باشد.

قیمت خودروهای داخلی
در سایت‌های خرید و فروش، قیمت خودرو در لحظه نگارش این گزارش به شرح زیر ثبت شده است.

پراید ۱۱۱ و پراید ۱۳۱ که از اقتصادی‌ترین خودروهای توقف تولید خورده ایرانی محسوب می‌شوند، روند ثابت خود را از چند روز گذشته حفظ کرده‌اند. این دو خودرو به‌ترتیب باهمان قیمت‌های ۳۶۰ میلیون و ۳۴۵ میلیون تومان معامله شد.

کوئیک دنده‌ای S اما توانست با افزایش ۴ میلیونی، خود را به کانال ۳۶۱ میلیون تومان برساند.

پژو ۲۰۶ تیپ ۳ پاناروما که رکورد دار افزایش قیمت بین داخلی‌های بازار بود، با افزایش ۲۴ میلیون تومانی، به نرخ ۵۹۰ میلیون تومان معامله شده و توانست یک قدم دیگر به کانال ۶۰۰ میلیونی نزدیک شود.

پژو 207i دنده اتوماتیک نیز با حدود ۱۰ میلیون تومان افزایش نسبت به روز گذشته، به قیمت ۷۶۵ میلیون تومان خرید و فروش شد.

قیمت خودروهای مونتاژی
اما امروز در بازار خودروهای مونتاژی، تغییرات قیمت خودرو بسیار کمتر از داخلی‌ها بود.

ام‌وی‌ام X22 PRO پس از روزها مقاومت در کانال یک میلیارد تومانی، سرانجام با ۱۰ میلیون تومان افزایش، با نرخ یک میلیارد و ۱۰ میلیون تومان معامله شد.

جک J4 نیز که توانسته بود در ماه‌های گذشته خود را تا کانال ۱ میلیارد تومان برساند، امروز دقیقاً با ۱۰ میلیون تومان افزایش، به‌قیمت ۸۱۰ میلیون تومان رسید.

چری تیگو 5 IE، جزو خودروهای مونتاژی بازار بود که نسبت به روز گذشته تغییر قیمتی تجربه نکرده و با همان نرخ یک میلیارد و ۴۰۰ میلیون تومانی خرید و فروش شد.

فیدلیتی پرایم ۵ نفره یکی از خودروهای مونتاژی بازار به‌شمار می‌رود که بیشترین افزایش قیمت را تجربه داشت. این کراس‌اوور با افزایش ۴۰ میلیونی نسبت به روز گذشته، به‌قیمت یک میلیارد و ۷۶۰ میلیون تومان معامله شد.