رئیس مجلس در پاسخ به تذکر نماینده بابل درخصوص افزایش فشار مالیاتی بر اصناف گفت: نرخ مالیات ۵۰ درصد اصناف صفر است، ۴۰ درصد دیگر یعنی تا سقف ۹۰ درصد حداکثر ۲۰ میلیون تومان است، این مشکل را سال گذشته براساس ابلاغیه‌ها به دقت دنبال کردیم، هر مورد دیگری نیز باشد تذکر دهید که من پیگیری کنم. ما حتما این فشار را به اصناف نخواهیم آورد.

گیل خبر/ به نقل از خانه ملت؛ مهدی سعادتی بیشه سری در جلسه علنی امروز (یکشنبه ۴ تیرماه) مجلس شورای اسلامی در تذکری شفاهی گفت: این اصناف بودند که ۸ میلیون شغل ایجاد کردند و در دوران جنگ، کرونا و اغتشاشات کمک‌های شایانی به کشور کردند که لازم است قانون نظام صنفی و مالیات‌ها اصلاح شود.

نماینده مردم بابل در مجلس یازدهم ادامه داد: یک پزشک شناخته شده، به من گفت که به رئیس مجلس بگویم که وی ۶ تیر خورده و روز گذشته اجراییه‌ای به مبلغ ۳۵ میلیون تومان برای ماشینی که ۸  سال پیش خریده است، آمده و این فشار سنگینی است.

وی افزود: مالیات بر بازاریان نیز از ۲ تا ۵ میلیون به ۴۰ تا ۵۰ میلیون رسیده است، خواهش می‌کنم در این خصوص تذکر دهید. دیروز کشاورزان نیز پیام دادند که آقای نیکبخت در سفر هفته آینده از جانب رئیس جمهور و رئیس مجلس ماموریت پیدا کند که قیمت برنج را اعلام کند تا نظر مافیا بشکند.

محمدباقر قالیباف رئیس مجلس شورای اسلامی در پاسخ به تذکر این نماینده گفت: نرخ مالیات ۵۰ درصد اصناف صفر است، ۴۰ درصد دیگر یعنی تا سقف ۹۰ درصد حداکثر ۲۰ میلیون تومان است، این مشکل را سال گذشته براساس ابلاغیه‌ها به دقت دنبال کردیم، هر مورد دیگری نیز باشد تذکر دهید که پیگیری شود. حتماً این فشار به اصناف نخواهد آمد.