۱۴۰۲/۰۴/۰۳ ۱۸:۰۴ چاپ زمان مورد نیاز برای مطالعه: 2 دقیقه

 وزیر نیرو با بیان اینکه از ابتدای اجرای طرح پاداش صرفه‌جویی تاکنون بین ۳۰ تا ۴۰ درصد مشترکان حائز شرایط دریافت پاداش شده‌اند، گفت: همه مشترکان در سراسر کشور با صرفه‌جویی مشمول دریافت پاداش خواهند شد.

گیل خبر/ به گزارش  ایرنا، «علی‌اکبر محرابیان» در گفت‌وگویی اظهار داشت: یک ماه از آغاز اجرای طرح سراسری پاداش صرفه‌جویی گذشته است و بر اساس آمار استخراج شده، بین ۳۰ تا ۴۰ درصد مشترکان حائز شرایط دریافت پاداش شده‌اند.

وی ادامه‌داد: پیش‌بینی می‌شود با گرم‌تر شدن هوا ظرفیت صرفه‌جویی بیشتر شده و مشترکان بیشتری شامل این پاداش شوند.

وزیر نیرو به قبض مشترکی در خوزستان اشاره و خاطرنشان‌کرد: این مشترک نسبت به دوره مشابه سال گذشته ۱۷ درصد صرفه‌جویی بیشتری اعمال کرده و براین‌اساس مشمول دریافت ۵۱۹ هزار تومان پاداش شده است.

محرابیان اضافه‌کرد: همه مردم ایران با رعایت صرفه‌جویی در مصرف برق می‌توانند از این مزیت برخوردار شده و پاداش دریافت کنند.

وی در عین‌ حال گفت: چنانچه مشترکی رعایت صرفه‌جویی نداشته باشد، مشمول قیمت غیریارانه‌ای برق شده و شاهد قبضی گران‌قیمت خواهد بود.

رشد تولید در بخش صنعت

وزیر نیرو در باره وضعیت مصرف برق در بخش صنعت، افزود: تأمین برق صنایع در سال ۱۴۰۱ نسبت به سال ۱۴۰۰ با رشد همراه شد، به‌گونه‌ای که شاهد رشد ۹.۵ درصدی در این بخش بودیم.

محرابیان ادامه‌داد: بالاترین میزان  مصرف در فصل تابستان است و با این‌وجود در بین صنایع، صنعت فولاد در تابستان ۱۴۰۱ نزدیک به ۲۲ درصد رشد تولید داشت.

وی خاطرنشان‌کرد: میزان رشد تولید در صنایع کشور در تابستان ۱۴۰۱ در مجموع ۱۷ درصد بیشتر شد، دراین‌بین فولادی‌ها ۲۴ درصد، سیمانی‌ها ۱۳درصد و دیگر فلزات  ۱۲ درصد رشد داشته‌اند و پیش‌بینی می‌شود امسال این رشد بیشتر شود.

اسامی اداره‌های متخلف برقی اعلام شد

وزیر نیرو درباره وضعیت مصرف برق در بخش اداری، گفت: یک‌هزار مگاوات صرفه‌جویی در بخش اداری پیش‌بینی شده است.

محرابیان اظهار داشت: بررسی روند مصرف در بخش اداری نشان می‌دهد، رعایت مصرف از سوی این بخش جدی‌تر شده است؛ به‌گونه‌ای که تابه‌حال ۶۴۰ مگاوات صرفه‌جویی حاصل شده است.

وی افزود: البته هنوز با پیش‌بینی انجام شده فاصله داریم که دستگاه‌ها و بانک‌ها باید در این زمینه جدی وارد شوند.

وزیر نیرو بیان‌داشت: اسامی اداره‌هایی که رعایت صرفه‌جویی نکرده‌اند از امروز اعلام می‌شود.

محرابیان ادامه داد: امروز اسامی پنج دستگاهی که رعایت صرفه‌جویی نکردند اعلام شد.

وی ابراز امیدواری کرد که با همکاری همه بخش‌های اداری، عمومی، خانگی، تجاری شاهد صرفه‌جویی خوبی در مصرف برق باشیم.