رشتگردی نمایندگان شهرهای خلاق ایران؛
۱۴۰۲/۰۴/۰۳ ۱۲:۰۲ چاپ زمان مورد نیاز برای مطالعه: 1 دقیقه
inshot 20230623 211807400

گیل خبر/ شهرداران، اعضای شوراهای اسلامی و اعضای خانه مطبوعات شهرهای خلاق ایران به اتفاق ولی جهانی مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان گیلان، حسن پور معاون گردشگری اداره کل، رحیم شوقی شهردار رشت، اعضای شورای اسلامی شهر رشت و اصحاب رسانه روز جمعه دوم تیرماه ۱۴۰۲ از خانه میرزا کوچک جنگلی، پیاده راه فرهنگی و موزه میراث روستایی استان گیلان بازدید به عمل آوردند.

لازم به ذکر است، سردار شهید جنگل، روحانی مبارز شیخ یونس استاد سرائی ملقب به میرزا کوچک خان جنگلی رهبر نهضت جنگل بود که پس از طی عمری مبارزه با استبداد داخلی و استعمار خارجی در ۱۱ آذر ماه ۱۳۰۰ به شهادت رسید.

پیاده راه فرهنگی دومین مقصد نمایندگان شهرهای خلاق ایران بود، این پیاده‌راه زیبا، در سه محور خیابان امام خمینی، خیابان سعدی و خیابان شریعتی تا میدان شهرداری رشت ایجاد شده و یکی از بزرگ‌ترین پیاده‌راه‌های دنیا محسوب می‌شود.

موزه میراث روستایی گیلان هم که امروز مورد بازدید قرار گرفت در زمینی به مساحت حدود ۲۶۳ هکتار برپا شده است و یکی از دیدنی‌ترین جاذبه‌های گردشگری گیلان محسوب می‌شود، این موزه نمونه‌ای کوچک، اما واقعی از نحوه‌ زندگی و فرهنگ سنتی روستاهای گیلان است.

گفتنی است، شهرداران و نمایندگان شهرهای خلاق از ایران ضمن انجام این بازدید از زیبایی‌های منحصر به فرد پیاده راه و خانه‌های که در بافت تاریخی واقع شده همچنین همخوانی که بین پیاده راه و جاذبه‌های گردشگری وجود دارد تمجید کردند.

همرسانی کنید:
برچسب‎ها : شهرداری رشت

نظر شما:

security code