۱۴۰۲/۰۴/۰۳ ۰۹:۵۵ چاپ زمان مورد نیاز برای مطالعه: 1 دقیقه

مدیر بهره برداری و نگهداری از سد و شبکه شرکت آب منطقه‌ای گیلان اعلام کرد که چهارمین مرحله آبگذاری شالیزارهای مناطق مرکزی گیلان از امروز شنبه سوم تیر از کانال چپ سد سنگر برای مدت هشت روز آغاز شد.

گیل خبر/ مرتضی میرزایی بیان کرد: آبگذاری کانال چپ سد سنگر برای اراضی شالیزارهای مناطق مرکزی شامل شهرهای رشت، خمام و بخش‌های سنگر، کوچصفهان، خشکبیجار، لشت نشاء از امروز شنبه سوم تیر ماه آغاز و برای مدت هشت روز ادامه خواهد داشت و سپس از روز یکشنبه ۱۱ تیر ماه به مدت چهار روز در این کانال قطع آب را خواهیم داشت.

وی یادآوری کرد: آب کانال راست سد سنگر مربوط به اراضی شالیزارهای شرق گیلان شامل شهرهای سیاهکل، لاهیجان، لنگرود، آستانه اشرفیه و کیاشهر نیز همزمان بر اساس برنامه نوبت‌بندی آب کشاورزی از صبح امروز شنبه سوم تیر ماه برای مدت ۴ روز قطع و پس از آن از روز چهارشنبه هفتم تیر ماه برای مدت ۸ روز وصل خواهد شد.

میرزایی با تأکید بر همکاری کشاورزان عزیز با آبسواران در توزیع عادلانه آب در سطح شالیزارهای استان گفت: شالیکاران بالادستی به اندازه نیاز آبی مزرعه از آب استفاده نمایند تا آب برای همه شالیزارها بصورت عادلانه توزیع گردد و همچنین از دستکاری دریچه‌های تنظیم آب کانال‌ها و تأسیسات آبی خودداری نمایند.