۱۴۰۲/۰۳/۳۱ ۲۳:۲۶ چاپ زمان مورد نیاز برای مطالعه: 1 دقیقه

کمیته روابط خارجی نمایندگان آمریکا طرحی را برای دائمی کردن تحریم‌های این کشور علیه ایران ارائه کرده است که به زودی برای رای‌گیری راهی صحن علنی مجلس آمریکا خواهد شد. سوزی لی، نماینده دموکرات از نوادا، میشل استیل، نماینده جمهوری‌خواه از کالیفرنیا در کنار رئیس کمیته روابط خارجی مجلس، مایکل مک‌کال و ۲۲ نفر دیگر از اعضای این کمیته طرحی را معرفی کرده‌اند که قانون فعلی تحریم‌های ایران را، که در سال ۲۰۲۶ میلادی منقضی می‌شود، دائمی خواهد کرد.

گیل خبر/ به نقل از انتخاب،کمیته روابط خارجی نمایندگان آمریکا طرحی را برای دائمی کردن تحریم‌های این کشور علیه ایران ارائه کرده‌ است که به زودی برای رای‌گیری راهی صحن علنی مجلس آمریکا خواهد شد.

سوزی لی، نماینده دموکرات از نوادا، میشل استیل، نماینده جمهوری‌خواه از کالیفرنیا در کنار رئیس کمیته روابط خارجی مجلس، مایکل مک‌کال و ۲۲ نفر دیگر از اعضای این کمیته طرحی را  معرفی کرده‌اند که قانون فعلی تحریم‌های ایران را، که در سال ۲۰۲۶ میلادی منقضی می‌شود، دائمی خواهد کرد.

طرحی مشابه در سنای آمریکا از سوی سناتور تیم اسکات جمهوری‌خواه و جکی روزن  و مگی حسن دموکرات نیز در جریان است.

براساس قانون تحریم ایران که اولین بار در زمان رئیس جمهوری بیل کلینتون وضع شد، دولت آمریکا اجازه خواهد داشت تا یک رشته تحریم‌های تجاری و مالی را علیه ایران به اجرا بگذارد.