مدیرکل ارشاد اسلامی گیلان عنوان کرد؛
۱۴۰۲/۰۳/۳۰ ۱۳:۲۱ چاپ زمان مورد نیاز برای مطالعه: 2 دقیقه

مدیرکل ارشاد اسلامی گیلان در توضیح موضوعات مطرح شده در نشست مجمع نمایندگان استان با وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: استمرار کمک‌های بودجه‌ای به استان‌ها از جمله گیلان، مرمت مجتمع های فرهنگی، تزریق نیروهای انقلابی در بدنه و تشریح فعالیت های وزارت ارشاد همچون رونق کنسرت‌ها، نمایش‌ها، فروش پرشمار کتاب در نمایشگاه امسال از موارد مطرح شده بود.

گیل خبر/ رضا ثقتی در تشریح موضوعات مطرح شده در نشست مجمع نمایندگان استان گیلان با وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی که روز گذشته برگزار شد، اظهار کرد: در این جلسه در خصوص اقدامات مثبت فرهنگی در استان گزارشی ارائه دادم.

وی از جمله موارد مطرح شده را شامل هم‌افزایی و تعامل مثبت با نمایندگان، رشد ۵۵ درصدی نشر کتاب در سال ۱۴۰۱ نسبت به سال ۱۳۹۶ (سال نخست دولت دوازدهم)، احیای مجتمع‌های فرهنگی تعطیل شده که در حال حاضر به طور مستمر در حال خدمات‌دهی هستند، بازگشایی تئاتر شهر رشت پس از ۱۷ سال، برگزاری رویدادهای فرهنگی و هنری همچون کنسرت‌ها و تئاترها که بدون حاشیه در حال برگزاری است و تزریق بودجه فرهنگی همچون فصل پنج در استان که طی یک دهه گذشته بی سابقه بوده، عنوان کرد.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان با اشاره به تحسین نمایندگان استان در مجلس شورای اسلامی از رویکرد انقلابی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، گفت: تقویت فعالیت‌های فرهنگی با این رویکرد در استان‌ها، از تاکیدات نمایندگان بود.

وی دعوت از وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی برای حضور در جشنواره طنزپهلو، بزرگداشت مرحوم صابری فومنی(گل آقا) و بزرگداشت دکتر محمد معین، مرمت و تعمیر مجتمع های فرهنگی در شهرستان ها و نیز اختصاص بودجه به کانون های فرهنگی و هنری مساجد و هیات مذهبی را از جمله درخواست های نمایندگان استان در این نشست عنوان کرد.

ثقتی، توصیف وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی از گیلان به عنوان استانی که شخصیت های بزرگی همچون آیت الله بهجت، استاد احمد سمیعی گیلانی، هوشنگ ابتهاج، دکتر معین و... در آن حیات یافته اند، را مورد اشاره قرار داد و گفت: دکتر اسماعیلی، گیلان را استانی فرهنگ‌خیز و قطب فرهنگی کشور دانست که با توجه به شخصیت‌های بروز و ظهور یافته از آن و نیز ظرفیت های استان، نگاهی ویژه به گیلان وجود دارد.

به گزارش ایسنا، نشست مجمع نمایندگان گیلان در مجلس شورای اسلامی با وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، دوشنبه، ۲۹ خردادماه ۱۴۰۲ با حضور رضا ثقتی مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان و شماری از معاونان وزیر برگزار شد.

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code