۱۴۰۲/۰۳/۲۸ ۱۷:۳۶ چاپ زمان مورد نیاز برای مطالعه: 1 دقیقه

سخنگوی سازمان امور مالیاتی با بیان اینکه در حال حاضر سازمان امور مالیاتی قصدی برای تمدید مهلت ارائه اظهارنامه‌های مالیاتی که مهلت قانونی آن تا پایان ۳۱ خرداد است ندارد، گفت: برای تمدید این مهلت نیاز به مصوبه قانونی از مراجع ذی‌صلاح وجود دارد.

گیل خبر/ به گزارش تسنیم،مهدی موحدی سخنگوی سازمان امور مالیاتی، در پاسخ به سوالی در خصوص احتمال تمدید مهلت ارائه اظهارنامه‌ها تا پایان 31 خرداد ماه به سازمان امور مالیاتی گفت: در حال حاضر سازمان امور مالیاتی قصدی برای تمدید این مهلت ندارد.

وی افزود: با توجه به اینکه مهلت تعیین شده برای ارائه اظهارنامه از سوی مودیان مربوط به قانون مالیات‌های مستقیم است، برای تمدید این مهلت نیاز به مصوبه قانونی از مراجع ذی‌صلاح یعنی مجلس شورای اسلامی و یا شورای هماهنگی اقتصادی سران قوا وجود دارد.

لازم به ذکر است، سال گذشته به سبب مشکلاتی که در زمینه تسلیم اظهارنامه‌ها به وجود آمده بود شاهد بودیم که مدت تسلیم اظهارنامه‌های مالیاتی دو مرتبه تمدید شد. در سال جاری نیز برخی مودیان با مشکلاتی در مراحل ارائه تسلیم اظهارنامه مواجه شدند و تا کنون موفق به ارائه اظهارنامه نشده‌اند. با این وجود همچنان سازمان امور مالیاتی قصدی برای تمدید بازه زمانی قانونی تعیین شده وجود ندارد.

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code