با حضور فرماندار شهرستان لاهیجان برگزار شد؛
۱۴۰۲/۰۳/۰۵ ۱۹:۳۶ چاپ زمان مورد نیاز برای مطالعه: 1 دقیقه
همایش آموزش فرهنگ ترافیک در دهکده گردشگری دکتر خاکی

همایش موتورسیکلت سواران در مجموعه دهکده گردشگری دکتر خاکی با همکاری و حمایت پلیس راهنمایی و رانندگی،اداره راهداری و حمل و نقل جاده ای شهرستان لاهیجان برگزار شد

گیل خبر/ به گزارش روابط عمومی دهکده گردشگری دکتر خاکی، روز پنج شنبه ۴ خردادماه به منظور ترویج فرهنگ موتور سواری همایشی با حضور دکتر براتی فرماندار لاهیجان، سرهنگ علیزاده فرمانده پلیس راه رشت-لاهیجان و سایر مسئولین شهرستان برگزار شد.

فرماندار شهرستان لاهیجان در این مراسم آموزش مهارت های رانندگی و قوانین راهنمایی و رانندگی را از جمله مهمترین مهارت ها و قوانین اجتماعی در هر جامعه دانست و بیان کرد: افراد از دوره نوجوانی می بایست با آشنایی این مفاهیم به ویژه مباحث ایمنی ترافیک و به کار بستن آن در موقعیت های زندگی، به برقراری نظم و انضباط اجتماعی کمک کنند.
سرهنگ علیزاده فرمانده پلیس راه رشت-لاهیجان  نیز موتورسواران و عابران پیاده را در حوادث جاده ای آسیب پذیر دانست و گفت: با توجه به اینکه ۶۰٪ آمار جانباختگان در تصادفات شهری مربوط به موتورسواران است در تلاش هستیم با اجرای برنامه جامع آموزش فرهنگ ترافیک در روستاهها ،خطرات ناشی از حوادث جاده ای را در استان کاهش دهیم.
در این همایش به موتورسوارانی که حضور داشتند در زمینه آگاهی بخشی برای ترویج فرهنگ قانون مداری و توجه به ایمنی و سلامت هنگام موتور سواری آموزش داده شد.
همچنین به بیش از ۳۰ نفر از شرکت کنندگاه، به قید قرعه کلاه ایمنی اهدا شد و در پایان از دکتر خاکی به جهت اهتمام در برگزاری اینگونه همایش های آموزشی مردم محور تشکر و قدردانی بعمل آمد.