۱۴۰۲/۰۳/۰۳ ۱۶:۱۳ چاپ زمان مورد نیاز برای مطالعه: 2 دقیقه
انجمن عکاسان گیلان، میزبان پیشکسوتان عکاسی

نشست عکاسان گیلان به همت انجمن عکاسان گیلان در خانه فرهنگ گیلان سه‌شنبه 2 خرداد با حمایت مجموعه فروشگاه کانن پرشیا برگزار شد. در این مراسم بسیاری از عکاسان به نام استان و فعالان این حوزه حضور داشتند.

گیل خبر/ در این روز گرم خردادی الوند رضازاده – رئیس انجمن عکاسان گیلان – ابتدا گزارشی از روند تغییر ثبت انجمن عکاسان و نیز فعالیت انجمن در دوره کرونا داد. انجمن عکاسان رشت از سال 1390 فعالیت خود را آغاز نمود هرچند در دو سال همه‌گیری کووید 19، انجمن کم کار شده بود ولی موفق شدیم ثبت انجمن عکاسان گیلان را نهایی کنیم و اکنون فصل جدیدی از فعالیت انجمن آغاز شده است. پس از صحبت ایشان فتوکلیپی از عکاسان استان گیلان به نمایش در آمد.

آقای میرزائی عضوهیات مدیره وخزانه دار انجمن از همراهان برای ثبت انجمن و برگزاری نشست تقدیر نمود و گزارش مالی انجمن را ارایه داد.
پس از نمایش ویدئو کلیپی از عکس‌های استاد شباب گلچین، در راستای تقدیر از ایشان، علیرضا عزتی عکاس پیشکسوت در خصوص آقای شباب گلچین، سخنرانی نمودن؛ او عکاسی ایشان را نمونه واقعی مستند اجتماعی دانسته و از زحمات ایشان در به تصویر کشیدن تالش قدردانی نموده و این عکاسی را فرصتی برای بهبود شرایط بسیاری از این مدارس روستایی دانستند،همچنین فتوکلیپی از آثارعکاسی شباب گلچین به همراه ویدیو کلیپ آقای عادل پازیار معاون دبیرسرویس خبرگزاری ایرنا درموردایشان به نمایش درآمد درادامه عکسی از ایشان که توسط آقای مرتضی رفیع‌خواه گرفته شده وپس از امضای حاضران مراسم به ایشان اهدا شد.
در این نشست برای اولین بار مستند روایتچهار پنجره به کارگردانی الوند رضازاده از چهار تن از بزرگان وپیشکسوتان عکاسی استان گیلان آقای حسین جمالپور موسس عکاسخانه پر، آقای غلامرضا بیگدلی موسسعکاسی سایه، شادروان حمید میرزائی موسس عکاسخانه خاطره، خانم کفایت آریایی‌فراستاد دانشگاه و نویسنده کتاب "عکاسان و عکاسخانه ها قدیم گیلان" برای عموم به نمایش درآمد و از خانم کفایت آریایی‌فر، آقای حسین جمالپور، آقای غلامرضا بیگدلی و آقای شباب گلچین وآقای مجید زری دوست تقدیر به عمل آمد.
آقای محمد کوچک‌پور کپورچالی از پیشکسوتان مدعو و غایب در این نشست بود که مقررشد انجمن عکاسان گیلان باحضور درمنزل ایشان ازاین پیشکسوت ارزنده عیادت وقدردانی نمایند،انجمن عکاسان گیلان و تیم رسانه‌ای مرور برای ایشان آرزوی سلامتی دارد.

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code