۱۴۰۲/۰۲/۳۰ ۱۴:۴۱ چاپ زمان مورد نیاز برای مطالعه: 2 دقیقه

سرپرست اورژانس استان تهران از مصدومیت ۱۵ تن شامل دو آتش‌نشان و دو عابرپیاده در پی حادثه حریق رخ داده در محدوده میدان رازی تهران خبر داد.

گیل خبر/ به نقل از ایسنا؛ محمد اسماعیل توکلی دراین‌باره گفت: وقوع حادثه آتش‌سوزی در این محل حوالی ساعت ۱۱:۳۰ به سامانه ۱۱۵ اورژانس تهران اطلاع داده شد که با توجه به تعداد تماس‌ها و نوع گزارش دریافتی، در مجموع شش دستگاه آمبولانس، پنج دستگاه موتورلانس و یک دستگاه اتوبوس آمبولانس به محل حادثه واقع در خیابان مولوی، محدوده میدان رازی اعزام شد.

وی با بیان اینکه عوامل اورژانس در محل مستقر هستند، گفـت: تا کنون ۱۰ نفر درپی این حادثه مصدوم شدند که البته هیچکدام به طور مستقیم ناشی از حریق نبود. دو نفر از مصدومان آتش‌نشان بودند که یکی خدمات درمانی را در محل دریافت کرد و دیگری به مرکز درمانی منتقل شد. همچنین دو تن دیگر از مصدومان نیز از عابران پیاده و تماشاگران محل حادثه بودند.

توکلی همچنین در ساعت ۱۴ امروز آماری جدید از مصدومان را اعلام کرد و گفت:‌ تا این لحظه ۱۵ نفر در پی این حادثه مصدوم شده‌اند که شش نفر از آنان به مراکز درمانی منتقل شده‌اند. 

سرپرست اورژانس استان تهران از مردم خواست که در اطراف محل حادثه تجمع نکرده و اجازه دهند تا امدادگران و نیروهای خدماتی به راحتی در محل تردد کنند.

به گفته توکلی، عوامل اورژانس تا زمان پایان عملیات لکه‌گیری از سوی آتش‌نشانی و ایمن‌سازی کامل، در محل حادثه حضور خواهند داشت و در پایان نیز آمار نهایی از مصدومان و خدمات امدادی ارائه شده را اعلام خواهد کرد.

انسداد خیابان مولوی درپی آتش‌سوزی

سرهنگ علی‌اصغر شریفی رئیس مرکز اطلاع‌رسانی پلیس راهنمایی و رانندگی تهران بزرگ از انسداد خیابان مولوی درپی وقوع حریق در محدوده میدان رازی خبر داد و گفت: از همان دقایق نخست وقوع حادثه، ماموران پلیس اقدام به اجرای محدودیت ترافیکی و استقرار در محل کردند، در حال حاضر خیابان مولوی از محدوده تقاطع با خیابان ولیعصر (عج) مسدود است و خودروهایی که قصد تردد به سمت شمال را دارند باید از خیابان ولیعصر تردد کنند.

رئیس مرکز اطلاع‌رسانی پلیس راهنمایی و رانندگی تهران بزرگ ادامه داد:‌ توصیه پلیس به رانندگان، موتورسیکلت سواران و حتی عابران پیاده این است که از تردد غیرضروری در این محدوده پرهیز کنند تا ماموریت امدادگران با سرعت بیشتری انجام شود.

شریفی وضعیت ترافیک در این محدوده را پرحجم اما روان اعلام کرد و گفت:‌ماموران پلیس راهنمایی و رانندگی تا زمان اطفای کامل حریق انجام عملیات لکه گیری و ایمن‌سازی در محل و معابر منتهی به آن مستقر خواهند بود و در صورت رفع خطر نسبت به بازگشایی مسیر اقدام خواهد شد.